30 marca 2023

Dziękujemy siostrze Manueli za jej 12 lat pracy w Caritas

Dziś rano w naszej kaplicy uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, dziękując Panu Bogu za 12 lat pracy w Caritas Poznań Siostry Manueli. Udało nam się także zjeść wspólnie pożegnalne śniadanie. Siostra przez te lata zrobiła wiele dobrego dla ludzi potrzebujących.

Będąc w Zakonie ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP realizuje swoje powołanie już od 28 lat. Przed przyjściem do Caritas była związana z Gnieznem, gdzie m.in. dbała o czystość i dekoracje katedry. Przez 5 lat w Borku była Zakrystianką. Natomiast resztę jej zakonnego powołania wypełnił czas w Pleszewie i Szamotułach, gdzie dbała o ogród oraz pracowała w kuchni.

Przez jej pełne poświęcenia 12 lat pracy w Caritas Poznań zaangażowana była m.in. w wydawanie pomocy żywnościowej, wyjazdy rekolekcje dla chorych oraz koordynowała działania Parafialnych Zespołów Caritas.

Dziękujemy jej za ten czas i życzymy błogosławieństwa na kolejne wyzwania jakie ją teraz czekają. Od teraz będzie pracować w Fundacji Dziedzictwa Edmunda Bojanowskiego oraz opiekować się grobem Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu.

Niech Bóg siostrę prowadzi i daje radość oraz siłę na każdy dzień. Za wszystko dziękujemy. Prosimy, aby siostra o siebie dbała i była szczęśliwą Kobietą ze swoją wrażliwością oraz potrzebami.