Caritas
24 maja 2023

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Prałata Mateusza Żarnowieckiego, byłego Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Poleć znajomemu
Równo 50 lat temu świecenia kapłańskie otrzymał Ksiądz Mateusz Żarnowiecki. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że wybrał Go i powołał do tej niezwykłej posługi dla całego Kościoła, jesteśmy jednocześnie przekonani, że Jego posługa przyniosła obfite owoce w życiu tych, wśród których posługiwał.

W dniu złotego jubileuszu Księdza Mateusza, życzymy Bożego Błogosławieństwa na kolejne lata kapłańskiego życia.

Ksiądz Mateusz miał nieoceniony wkład w działalność charytatywną naszej Poznańskiej Caritas. Zainicjował on m.in. takie akcje jak – Biała Sobota, czyli darmowe badania i medyczne konsultacje dla ludzi, Punkt Konsultacyjny, porady prawnicze, które trwają po dziś dzień. Rozwijał on także pomoc żywnościową dla ubogich ludzi w naszych regionie. Bardzo zaangażował się w pomoc dla ofiar, które ucierpiały w czasie powodzi tysiąclecia. Dzięki jego pomysłom powstał Ośrodek Leczenia Uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy, który działał ponad 10 lat. W czasie swojej działalności prężnie współpracował z parafiami naszej Archidiecezji, gdzie powstawały kolejne Parafialne Zespoły Caritas. To jak dziś wygląda nasza charytatywna działalność jest w dużym stopniu zasługą działań podjętych przez Księdza Mateusza, kiedy był Dyrektorem Poznańskiej Caritas.

Ty też możesz pomóc!

Nowy dom dla 5-osobowej rodziny
Pomóżmy Pani Aleksandrze wybudować bezpieczny dom, w którym będzie mogła zamieszkać ze swoją rodziną.
119 osób wpłaciło 16 025
Potrzeba jeszcze: 18 975
45.8%
45.8%
Sprzęt rehabilitacyjny dla seniorów
Chcielibyśmy zakupić łóżka rehabilitacyjne z akcesoriami, wózki inwalidzkie oraz chodziki/podpórki jeżdżące dla osób chorych, starszych, zniedołężniałych, z niepełnosprawnościami (ze szczególnym uwzględnieniem osób ubogich). Dzięki poszerzenie asortymentu, moglibyśmy zmniejszyć kolejkę osób oczekujących i skuteczniej pomagać osobom potrzebującym.
115 osób wpłaciło 22 151
Potrzeba jeszcze: 17 849
55.4%
55.4%