Caritas
14 marca 2017

Kilometry Caritas 2017

Poleć znajomemu

Nasza Poznańska Caritas już po raz drugi weźmie udział w akcji KILOMETRY CARITAS Przedsięwzięcie polega na układaniu kilometrów ze złotówek, a to wszystko na szczytny cel charytatywny - Dofinansowanie wakacji dla dzieci z Rodzin Zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka


Rodzina zastępcza


W zeszłym roku zbieraliśmy środki na remont Domu Dziecka w Lesznie. Udało nam się uzyskać kwotę 45 889zł.

Do udziału w tej akcji chcielibyśmy zachęcić przede wszystkim szkoły w naszej Archidiecezji. Mamy nadzieję w ten sposób kształtować odpowiednie postawy wśród uczniów w szkołach i zachęcić do kreatywnej zabawy.

Wszystkie organizacje, które chcą wejść do akcji mogą prześcigać się w pomysłach na zbieranie środków finansowych. W szkołach mogą to być koncerty charytatywne dla rodziców uczniów czy chociażby kiermasz własnych wypieków lub prac technicznych. Zachęcamy do bycia kreatywnym i radosnej inwencji twórczej.

Trzy najlepsze szkoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością ( nie chcemy, nagradzać za ilość zebranych pieniędzy, aby nie dyskredytować dzieci z biedniejszych rodzin) zostaną nagrodzone.

Nagrody:

1. miejsce – reportaż o Szkole z akcji Kilometry Caritas w Telewizji WTK, nagrody rzeczowe o wartości 1000zł

2. miejsce – nagrody rzeczowe o wartości 600zł

3. miejsce – nagrody rzeczowe o wartości 400zł

Terminarz projektu:

1.04.2017 Start projektu w szkołach
19.05.2017 Finały szkolne.
24.05.2017 Przekazanie zebranych pieniędzy do Caritas.
28.05.2017 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród – Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Finał akcji

Finał Kilometrów Caritas odbędzie się 28 maja 2017 podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną ułożone w ciąg składający się z jednometrowych wcześniej ułożonych odcinków. Zostanie podana suma zbiórki i odbędzie się wręczenie nagród na głównej scenie festynu.

Kilometry Caritas

Układanie pieniędzy

Ciąg monet należy układać przez naklejanie 44 monet na metrowe odcinki taśmy klejącej. Jeżeli szkoła nie ma możliwości ułożenia złotówek można je przekazać bezpośrednio do Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy i chęci pomocy dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka.

 

Koordynator projektu:

Marek Misiek
61 835 68 95, 662 098 759
misiek@caritaspoznan.pl