Caritas
18 maja 2018

Koncert charytatywny dla Ziemowita Dawidziaka

Poleć znajomemu

Dyrekcja, Nauczyciele, Wolontariusze SKC przy Szkole Podstawowej nr 65 na osiedlu Kosmonautów 111 dnia 22 maja od godziny 16.00 organizują koncert charytatywny dla Ziemowita Dawidziaka.


Ziemek gdy miał 5,5 tygodnia doszło u niego do zatrzymania krążenia, w konsekwencji niedotlenienia. Pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej nastąpiły nieodwracalne zmiany w mózgu. Jest karmiony przez PEGa oraz odsysany poprzez tracheotomię. Z racji braku odruchu połykania i kaszlu, nie mruży, nie ma mimiki twarzy.


Ziemek

Od 6 lat jest pod opieka hospicjum domowego. Mimo przeciwności Ziemek uwielbia aktywności,  dlatego bardzo lubi ćwiczyć w specjalnym kombinezonie, który pozwala budować napięcie mięśniowe, uwielbia spacery, bieganie z Tata na zawodach (w wózku oczywiście ), słuchanie muzyki oraz długo się przytulać. Niestety od NFZ ma przyznane tylko 10h rehabilitacji na kwartał, tak wiec większość zajęć musi być opłacona przez rodziców. Starają się oni, aby Ziemek miał spokojne, szczęśliwe, bez cierpień dzieciństwo. Przychodząc na koncert pomagasz chłopcu. Zapraszamy.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starszy, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.