Caritas
13 listopada 2017  |  Marek Misiek

Koncert charytatywny „Szukając szczęścia”

Poleć znajomemu
Pragniemy zaprosić na koncert charytatywny „Szukając szczęścia”, który organizuje Szkolne Koło Caritas nr 68 w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada o godz. 17.30 w Gimnazjum przy ul. Hangarowej 14. Bilety dostępne w cenie 10zł. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie zabiegów fizjoterapii dla osób ubogich, których nie stać na rehabilitację.

Koncert od początku do końca to w 100% dzieło uczniów, którzy udzielają się w ramach szkolnego wolontariatu. Dzięki ich bezinteresowności, zapałowi i pozytywnej energii cała szkoła na Hangarowej żyje tym występem. Kreatywne dzieci same zaaranżowały  scenografię i scenariusz. Czekają tylko na gości, którym chcą powiedzieć, że pomagać innym to niesamowita frajda.

Koncert charytatywny Szukajac Szczescia

Wspomniany benefis to nie tylko zbiórką pieniędzy, ale również chęć wyzwolenie empatii i zwrócenia uwagi na wartość życia ludzkiego. Ważną konwencją spektaklu będzie refleksją nad własnym życiem duchowym, które nadaje życiu sens i radość. Często żyjemy tak, jakby poza światem materialnym, konsumpcyjnym nie było już nic. Co więcej szukamy na siłę w tym świecie konsumpcyjnym wartości , które pozwoliłby nam poczuć się szczęśliwie. Zawsze gdy tak robimy, czujemy , że coś jest nie tak. Mamy niedosyt, a nawet czujemy się oszukani. Wspomniane myśli zostaną pokazane w inwencji teatralnej, z dużym naciskiem na przekaz muzyczny.

Słowo i czyn to najlepsza próba zdefiniowania koncertu. Uczniowie chcą podarować biednym, to czego potrzebują dla swojego cierpiącego ciała. Natomiast uczestnicy widowiska otrzymają potężną porcje dobra, przyjemnych wrażeń, a przy okazji zrobią coś dobrego dla potrzebujących ludzi.

Nie może Cię tam zabraknąć. Zapraszamy!

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.