23 kwietnia 2021

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - maj 2021

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. W maju ambulans będzie dyżurował w następujące dni:

10.05. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Albertynki)

17.05. (poniedziałek)

- Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny ok. 12:00

24.05. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Elżbietanki)

31.05. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul.  Taczaka 7, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Urszulanki)

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.

Mobilny punkt pomocy medycznej

W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@signumcaritatis.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 835 68 67.

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu. Placówka nie pobiera żadnych opłat od pacjentów oraz ich rodzin. Świadczy pomoc za darmo.
Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.