Caritas
14 sierpnia 2018

Podsumowanie Wakacji z Bogiem

Poleć znajomemu
W okresie wakacyjnym przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych półkolonie, które odbyły się w Poznaniu oraz 6 wyjazdów.

W tym roku na wakacje z Bogiem wyjechało ponad 150 dzieci. Był to dla nich niezwykle atrakcyjny i pełen wrażeń czas. Udało się nam zorganizować 6 turnusów – jeden do Zaniemyśla nad jezioro, dwa do Lipnicy w góry, oraz dwa turnusy do Dębek nad morze i jeden wyjazd wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas do Łeby.

Każdy z wyjazdów to dla najmłodszych możliwość spędzenia w sposób atrakcyjny i aktywny czasu wolnego wraz z rówieśnikami.


Wyjazd do Dębek to przede wszystkim bezpieczny wypoczynek i dobra zabawa nad polskim morzem.  Oprócz kąpieli wodnych i słonecznych, konkursów i zabaw sportowych zwiedzono Słowiński Park Narodowy oraz Park Dinozaurów.


Dębki1

Dębki2

Dębki3

Dębki4

Dębki5

Kolonia w Lipnicy zaczęła się od zwiedzania Krakowa. W przeciągu kolejnych dni dzieci zwiedziły również Zakopane, Rabkę, Częstochowę oraz Orawski Park Etnograficzny znajdujący się w Zubrzycy Górnej. Nie zabrakło spacerów po górskich szlakach, a wszyscy uczestnicy kolonii zdobyli Babią Górę.


Lipnica (1)

Lipnica (2)

Lipnica (3)

Lipnica (4)

Lipnica (5)


W Zaniemyślu dzieci odpoczywały przede wszystkim nad jeziorem. Zwiedziły stadninę koni Fiord, miały możliwość przejazdu kolejką wąskotorową. Pojechały do Kórnika, gdzie zwiedziły zamek i udały się w rejs statkiem. Odbyła się również olimpiada sportowa, w której każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami.
 

Zaniemyśl (1)

Zaniemyśl (2)

Zaniemyśl (3)

Zaniemyśl (4)

Zaniemyśl (5)

Na początku wakacji odbyły się również półkolonie dla około 60 dzieci w Poznaniu. Najmłodsi mieli możliwość zwiedzenia Poznania oraz spędzenia aktywnie czasu i zabaw wraz z rówieśnikami. Odwiedzili ZOO i przejechali się kolejką Maltanką, zwiedzili Fort VII oraz Park Cytadelę. Byli również w Parku Dzieje w Murowanej Gośliny.


Półkolonie (1)

Półkolonie (2)

Półkolonie (3)

Półkolonie (4)

Półkolonie (5)

Nasi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas na kolonie wybrali się do Łeby. Wykorzystali oni świetną pogodę na wiele zabaw, warsztatów, kąpiele w morzu i spacery. Odwiedzili Park Dinozaurów, latarnię morską oraz Słowiński Park Narodowy. Brali też udział w mszach św., ponieważ były to prawdziwe Wakacje z Bogiem, o którym zawsze i wszędzie warto pamiętać.


Łeba SKC 1

Łeba SKC 2

Łeba SKC 3

Łeba SKC 4

Łeba SKC 5

Łeba SKC 6

Łeba SKC 7