Caritas
25 września 2023

Potrzebujemy warzyw w Jadłodajniach dla ubogich

Wraz z siostrami Albertynkami, Elżbietankami, Franciszkankami Rodziny Maryi oraz Urszulankami SJK w Poznaniu prowadzimy 4 Jadłodajnie, które codziennie wydają ok. 1000 ciepłych posiłków dla potrzebujących. Zbliża się zima, która jest najtrudniejszym okresem dla osób bezdomnych i ubogich. Liczną grupą odwiedzających nasze placówki stanowią seniorzy, których emerytura nie pozwala na to, aby mogli być w stanie przez pełen miesiąc zapewnić sobie jedzenie własnymi siłami. Dzięki takim miejscom są w stanie funkcjonować.
 

Chcielibyśmy, żeby każdy mógł zjeść chociaż jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Potrzeby w jadłodajniach są bardzo duże, dlatego zwracamy się z prośbą do Was o pomoc i wsparcie osób potrzebujących, korzystających z pomocy w Jadłodajniach. Będziemy wdzięczni za dostarczenie warzyw takich jak m.in.: seler, pietruszka, marchewka, buraczki, ziemniaki, słodka kapusta, kalafior, brokuły do jednej z czterech Jadłodajni wymienionych poniżej:

  • Jadłodajnia Caritas pw. św. Brata Alberta przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 133
  • Jadłodajnia Caritas pw. św. Józefa przy ul. Niegolewskich 23
  • Jadłodajnia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Taczaka 7
  • Jadłodajnia pw. św. Elżbiety dla potrzebujących przy ul. Łąkowej 4

Od dnia dzisiejszego także w wybranych parafiach naszej poznańskiej Archidiecezji możliwe jest dostarczenie warzyw, które finalnie trafią do Jadłodajni. Zbiórka warzyw w kościołach potrwa do 20 października.


Na ten cel można także przekazać dobrowolną darowiznę online poniżej lub w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny - Warzywniak

 

Dziękujemy za każdą okazaną formę pomocy.