Caritas
5 lutego 2019Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Przebadamy od stóp do głów - BIAŁA SOBOTA

Poleć znajomemu

W najbliższą sobotę 9 lutego w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. Świętego Stanisława Kostki przy ulicy Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się „Biała Sobota” czyli wielka akcja profilaktyczna. Wydarzenie organizowane jest przez Caritas Poznań i Miasto Poznań.

W ramach akcji od godziny 9:00 do 13:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim osoby aktywne zawodowo, osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. Uczestnicy będą mogli skorzystać z badania EKG, badań mammograficznych, słuchu oraz spotkać się ze specjalistami m.in. dermatologiem, kardiologiem, neurologiem, stomatologiem czy dietetykiem. W ramach akcji odbywać będzie się też szkolenie z pierwszej pomocy.

Dużo się mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a w naszym zabieganym życiu często o tym zapominamy. Biała Sobota to czas, w którym bez żadnych kosztów i większych kolejek możemy sprawdzić swój stan zdrowia. – mówi ks. Marcin Janecki dyrektor Caritas Poznań. Misją Caritas jest pomoc ludziom, wszystkim bez wyjątku. Dbając i poświęcając się dla bliźnich, pamiętajmy, żeby zadbać tez o siebie.- dodaje ks. Janecki.

Projekt bez tytułu (11)

„Biała Sobota” to akcja, którą już od 11 lat wspólnie organizuje poznański magistrat i Caritas. Co roku z darmowych badań korzysta ponad 1000 osób. Tylko w ubiegłym roku wykryto u pacjentów pięć guzów i skierowano do dalszego leczenia.

Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 9 lutego od godziny 9:00 do 13:00 do Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. Świętego Stanisława Kostki.