21 stycznia 2020

Przekaż 1% na wolontariat - poznaj historię naszej 102 letniej podopiecznej Pani Czesławy

Już ponad rok czasu działa nasze Centrum Wolontariatu, gdzie grupa ponad 300 osób przyczynia się do poprawy życia ludzi potrzebujących. Jedną z form zaangażowania wolontariuszy jest wolontariat domowy, w ramach którego nasz wolontariusz regularnie spotyka się z osobą starszą, samotną, chorą i pomaga mu w przeróżnych aspektach życia codziennego.

Pani Czesława 5

Jedną z kilkudziesięciu takich relacji powstałych w wyniku działań wolontariatu domowego jest znajomość Pani Czesławy Prymki, która ma juz 102 lata i jej wolontariuszki Julity.  Cieszymy się, że dzięki tej formie pomocy bardzo dużo zyskuje podopieczny, ale również osoby, które pomagają dostrzegają tam wielką wartość dla siebie.

Dostaliśmy wiadomość od syna Pani Czesławy - Pana Michała, który przekazał nam co jego mama otrzymuje dzięki pomocy wolontaryjnej.

Jestem bardzo zadowolona, że dzięki Caritas Poznań poznałam Panią Julitę. Dziękuję Bogu, że Ją poznałam. Ona jest mi tak bliska jak rodzina. Czyta w moich myślach, wie czego mi potrzeba i jest bardzo kulturalna. Jest mądrą i rozmowną kobietą. Rozmawiam z nią o historii i moich rodzinnych stronach koło Kórnika. Opowiada mi wiele ciekawych historii, czyta mi książki i mojego Kórniczanina. Ma dla mnie sporo czasu i kiedy przychodzi nie czuje się samotna, bo umila mój czas. Inni domownicy mają wiele kłopotów i chorują. Oni też lubią Panią Julitę, ale podczas Jej odwiedzin mogą robić coś innego, bo mam opiekę.  Jak trzeba to otuli mnie kocem, znajdzie potrzebną rzecz, podniesie jak mi coś spadnie na podłogę i zrobi herbatę. Kiedy jest ładna pogoda wspólnie wychodzimy na spacer. Na Boże Narodzenie od Pani Julity i Caritas otrzymałam piękne prezenty. Pani Julita przychodzi bardzo punktualnie i aż żal, że tylko jeden raz w tygodniu w soboty na kilka godzin. Aż mi smutno jak się żegna. Kiedy była chora to bardzo mi Jej brakowało. Odwiedziny Pani Julity nic mnie nie kosztują.

Pani Czesława 3

W tym roku pozyskane środki z 1% podatku przekażemy m.in. na rozwój Centrum Wolontariatu. Chcemy szkolić naszych wolontariuszy i rozwijać ich kompetencję, aby mogli jeszcze bardziej i lepiej służyć potrzebującym.

KRS:0000224658

*Jeżeli chcesz, aby Twój 1% wsparł właśnie działalność