Caritas
27 kwietnia 2022

Przekazaliśmy 30 tys. zł na zakup protezy dla Jewgienija - żołnierza armii ukraińskiej

Poleć znajomemu

W poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi przebywa Jewgienij - żołnierz armii ukraińskiej. Ocalał jako jedyny z oddziału odpierającego atak wojsk rosyjskich pod Charkowem, doznając bardzo poważnego uszkodzenia ciała – stracił lewą nogę.

DSC_1091

Pacjent codziennie poddawany jest intensywnej rehabilitacji czynnej, prowadzonej przez zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Ćwiczenia mają na celu zwiększenie siły mięśniowej kikuta oraz przygotowanie do protezowania. Dużą rolę odgrywa hartowanie kikuta, przygotowujące do bezbolesnego obciążenia go. Pacjent wykonuje ćwiczenia równoważne w pozycjach niskich i wysokich, przygotowujące do nauki chodzenia w protezie.

Jako Caritas Poznań przekazaliśmy 30 tys. zł na zakup protezy dla Jewgienija. Równolegle z rehabilitacją trwają prace nad protezą, która powstanie w wyniku współpracy Działu Produkcji i Zaopatrzenia Ortopedycznego Szpitala Klinicznego im. Degi oraz Firmy Enforce Medical Technologies. Pacjent otrzyma nowoczesną protezę, która dzięki zastosowanym nowoczesnym materiałom m.in. kompozytu węglowego oraz lotniczego aluminium będzie lekka, wytrzymała oraz komfortowa w użytkowaniu.

Dzisiaj odwiedziliśmy Jewgienija w szpitalu. Liczymy, że szybko uda mu się dojść do siebie i dzięki protezie będzie mógł sprawnie się poruszać.

IMG-20220427-WA0003

Ty też możesz pomóc!

Pomoc dla Ukrainy
Wspólnie pomóżmy uchodźcom wojennym z Ukrainy oraz tym, którzy zostali na miejscu
2209 osób wpłaciło 643 050
100%
100%