21 kwietnia 2023

Przekazaliśmy dwie karetki na Ukrainę

Przy wsparciu darczyńcy, który od dawna z nami współpracuje zakupiliśmy dwie karetki, które zostaną przekazane zespołom medycznym wciąż dzielnie działającym za naszą wschodnią granicą.

Dziś rano karetki zostały poświęcone przez ks. abp Stanisława Gądeckiego. Spod katedry ruszą w drogę do Sanatorium Straży Granicznej w Morszynie, skąd dalej zostaną przekazane do Bachmutu. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Fundacji Obywatelska Wielkopolska.

Karetki są wyposażone w niezbędne środki opatrunkowe oraz sprzęt łącznościowy, które dotrą do zespołów ratowniczych działających na drugiej linii frontu.

Korzystając z przestrzeni karetek i fakt, że już niedługo dotrą one na Ukrainę, przekazaliśmy także dary w postaci żywności, artykułów AGD i gospodarstwa domowego oraz świeczki - wszystko to dotrze do ośrodka dla uchodźców w Stebnym, gdzie mieszkający w byłej szkole ludzie nie dysponują praktycznie niczym co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Fundacji Obywatelska Wielkopolska za świetną współpracę i kluczowe wsparcie logistyczne.