Caritas
25 października 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Rogale Świętomarcińskie – lubię to!

Poleć znajomemu

Czy tak jak lubisz rogale, lubisz wspierać potrzebujących? Sądzę, że tak! Nabywając rogale u nas, jak rzadko kiedy, możesz spełnić jedno i drugie. Możesz sprawić sobie przyjemność i możesz pomóc ubogim.

Któż z nas nie zna tego pysznego smaku drożdżowego ciasta z bakaliowym nadzieniem, pojawiającego się w okolicach dnia Święta Niepodległości oraz imienin ulicy Św. Marcina w Poznaniu. Caritas Archidiecezji Poznańskiej już po raz dziesiąty rozprowadzać będzie wśród poznaniaków ten specjał, mając na uwadze podopiecznych Caritas, do których skierowana będzie uzyskana w ten sposób pomoc.

Sama idea kupowania i spożywania sławnych rogali powstała w roku 1891, właśnie z uwagi na potrzebujących pomocy, ubogich mieszkańców Poznania. Na pomysł taki wpadł proboszcz parafii Św. Marcina, ks. Jan Lewicki, który zaapelował do wiernych by wzorem patrona – św. Marcina – zrobili coś dla biednych.  Poznański cukiernik Józef Melzer jako pierwszy odpowiedział na apel proboszcza. Bogatsi mieszkańcy kupowali smakołyk, a biedniejsi otrzymywali go za darmo. Za uzyskane w ten sposób fundusze organizowano pomoc żywnościową i wigilię dla najuboższych mieszkańców Poznania.

Rogale

Wszystkie uzyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup żywności i organizację Wieczerzy Wigilijnej dla około 1600  ubogich i potrzebujących osób oraz wesprą remont Domu Dziecka w Lesznie. Ośmielamy się zatem prosić o wielką hojność wszystkich, którzy lubią to wspaniałe ciasto.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest „Rogalem Caritas wspierasz potrzebujących”

 

Ta idea jest świetną okazją do wielkiego poczęstunku w szkołach, parafiach, firmach itp. z kilku oczywistych powodów:

  1. Podwójna korzyść… uczta dla podniebienia oraz radość serca wsparcia potrzebujących
  2. Rogale na terenie Poznania i bliskich okolic dostarczymy na wskazany adres
  3. Gwarancja jakości smaku
  4. Atrakcyjna cena

 

Dasz się skusić?

W kwestii zamówień rogali prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 61 835 68 72, 602 333 639  lub mailowy szkudlarek@caritaspoznan.pl. Zamówienia przyjmujemy tylko do końca tego tygodnia, czyli do 28.10.2016. Zapraszamy.