Caritas
10 listopada 2019Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Rogale Świętomarcińskie - zjedz najlepszego i pomóż zorganizować Wigilię dla ubogich

Poleć znajomemu

Rogale Świętomarcińskie rozprowadzane przez naszą Caritas to już tradycja. Nie inaczej będzie i w tym roku. Smakołyk można będzie nabyć w wybranych Parafiach naszej Archidiecezji oraz 11 listopada, kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Niepowtarzalny smak Rogala

Zwolenników dobrego smaku zapraszamy  do nabycia Rogali w namiotach Caritas podczas imienin ulicy Świętego Marcina. Mamy je najlepsze. Smaczne drożdżowe ciasto, wypełnione delikatnym nadzieniem bakaliowym, odpowiednio wypieczone sprawi raj dla Twojego podniebienia.

Rogale Świętomarcińskie

Powrót do tradycji

Nabywając Rogale w Caritas wydasz niewiele, zjesz najlepszego i pomożesz potrzebującym Poznaniakom. Dochód wykorzystamy organizując największą w Polsce Wigilię pod dachem dla ubogich, bezdomnych, samotnych, starszych, chorych ludzi.

Podobnie idea Rogali funkcjonowała w XIX wieku, kiedy to były one rozprowadzane, aby pomóc potrzebujących. Bogatsi mieszkańcy kupowali smakołyk, a biedniejsi otrzymywali go za darmo. Za uzyskane w ten sposób fundusze organizowano pomoc żywnościową i wigilię dla najuboższych mieszkańców Poznania. Lata mijają, a my ponownie odtworzymy tę piękną historię i tradycję, o której warto pamiętać.

Ty też możesz pomóc!

Remont spalonego mieszkania
Pomóżmy 78-letniej samotnej wdowie, której spłonęło mieszkanie
77 osób wpłaciło 10 020
100%
100%
Rehabilitacja i leczenie 2 letniej Oli
Ola jest wcześniakiem ze złożonymi wadami serca. Czeka ją jeszcze co najmniej jedna operacja. Potrzebna jest ciągła rehabilitacja, spotkania u logopedów i lekarzy.
84 osób wpłaciło 8 502
Potrzeba jeszcze: 6 498
56.7%
56.7%
Pomoc dla Aleksandre Bukhuleishvili
Młody Gruzin nie ma gdzie mieszkać, porusza się na wózku inwalidzkim, słabo mówi po polsku, potrzebuje wieloletniej rehabilitacji i opieki, nie ma pieniędzy, jego rokowania są bardzo złe i mało kto się nim interesuje.
117 osób wpłaciło 10 014
Potrzeba jeszcze: 6 987
58.9%
58.9%