Caritas
12 lipca 2018  |  Marek Misiek

Rowerzyści dla seniorów

Poleć znajomemu
Rowerowy Poznań wyszedł z nową, ciekawą inicjatywą. Wolontariusze będą spędzać czas razem z seniorami z Domu Pomocy Społecznej na wspólnych przejażdżkach rikszą.
 
Osoby starsze bardzo często nie mają możliwości lub sił, aby udać się na spacer. Taka riksza to dla nich świetna okazja, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu. Projekt jest skierowany do osób, które  zarówno lubią jazdę na rowerze, jak i innych ludzi. Wspólne przejazdy rikszą z seniorami to okazja, żeby razem porozmawiać, posłuchać dawnych historii, pokazać, jak zmienia się miasto i jak rozkwita latem zieleń.

rowerzysci-dla-seniorow-1
 
Riksza ma wygodną kanapę z przodu z pełnymi widokiem dookoła, pasy bezpieczeństwa oraz uchylany podnóżek. Wolontariusze, którzy ją prowadzą mogą z kolei liczyć na wspomaganie elektrycznego silnika podczas jazdy.
 
Aby projekt mógł się rozwijać potrzebne są osoby, które chciałyby się zaangażować i spędzić trochę czasu z seniorami. Przejazdy z dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej mogą być realizowane w godzinach między 13:00 a 17:00, we wszystkie dni tygodnia.

Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem, może wypełnić formularz na stronie

 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.