9 kwietnia 2019

Rozpoczęły się rekolekcje dla ubogich

Dzisiaj o godzinie 10:00 rozpoczęły się rekolekcje dla osób potrzebujacych w jadłodajni przy ulicy Łąkowej. Będą odbywały się przez trzy kolejne dni, a wygłosi je ks. Marcin Skowron.

Przygotowanie rekolekcji

Siostry Elżbietanki, które każdego dnia troszczą się o swoich podopiecznych w jadłodajni w Wielkim Poście oprócz zaspokojenia potrzeb fizycznych postanowiły jeszcze bardziej zadbać też o sprawy duchowe. Tak powstał plan rekolekcji, każdego dnia będziemy uczestniczyć we mszy i specjalnej konferencji. Przygotowałyśmy też wyjątkową drogę krzyżową ulicami Poznania. Odwiedzimy miejsca, w których nasi podopieczni przeżywają swoją codzienność. - mówi Siostra Józefa Krupa.

Siostry Łąkowa

Tradycyjnie Caritas przygotowuje też śniadanie w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Większości z nas Wielkanoc kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Jezusa, rodzinnym czasem i zastawionym w jedzenie stołem. Chcemy to podarować również ludziom w trudnej sytuacji, którzy są biedni, samotni i chorzy. Pragniemy, aby Wielkanoc była wyjątkowym czasem. Chcemy, aby nikomu nie brakowało obecności drugiego człowieka, z którym może porozmawiać, aby nikt nie był głodny. Zaspokajając podstawowe potrzeby człowieka możemy zacząć starać się, aby wrócił do życia w  społeczeństwie. – powiedział ks. Marcin Janecki Dyrektor Caritas Poznań.

56319206_413214952840819_8188484046087520256_n

Wydarzenie dofinansowane przez Fundację PZU