Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
KRS 0000224658
29 Światowy Dzień Chorego – 11 lutego
Już za niespełna tydzień, 11 lutego obchodzimy bardzo ważne święto – Światowy Dzień Chorego. Opieka nad ludźmi chorymi i cierpiącymi to jeden priorytetów naszej charytatywnej działalności.
W czasie pandemii nasi wolontariusze codziennie odwiedzają chorych seniorów. Z troski o życie ludzi cierpiących na przeróżne schorzenia dostarczamy pod wskazany adres: zakupy, ciepłe posiłki oraz leki. Jesteście dla nas ważni każdego dnia.
Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo w TVP 3 Poznań z Mszy św. w intencji chorych i cierpiących, która odbędzie się 14 lutego o godz. 11.00.
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego pragniemy serdecznie podziękować poznańskim Medykom za wielkie zaangażowanie i ratowanie ludzkiego życia, w sytuacji zmęczenia, stresu oraz podczas pracy przez wiele godzin. Doceniamy wszystko to co dla nas robicie. Jesteście niesamowici. Wspólnie z Partnerem akcji Fundacją Enea oraz restauracją Cuda - Garnki od połowy grudnia wspieramy Medyków. Codziennie dostarczamy im ciepłe obiady wynagradzając im trud i poświęcenie na rzecz walki o nasze zdrowie. W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wywiesiliśmy taki oto baner:
Kochani seniorzy, ludzie chorzy i cierpiący chcemy być z Wami blisko i będziemy Was w dalszym ciągu wspierać. Chcemy podziękować wszystkim, którzy troszczą się o los słabszych. Mamy nadzieję, że nasza obecność i troska jest dla Was pocieszeniem i nadzieją w czasie zmagań z cierpieniem, którego doświadczacie. Papież Franciszek w swoim orędziu na ŚDC zauważa:
"W związku z tym chciałbym przypomnieć o znaczeniu solidarności braterskiej, która wyraża się konkretnie w służbie i może przybierać różne formy, które wszystkie są ukierunkowane na wspieranie naszego bliźniego. „Służenie oznacza troszczenie się o osoby słabe w naszych rodzinach, w naszym społeczeństwie, w naszym narodzie” (Homilia na placu Rewolucji w Hawanie, 20 września 2015 r.: L’Osservatore Romano, wyd. polskie, n. 10 (376)/2015, s. 23). W tym zaangażowaniu każdy jest w stanie „zostawić na boku swoje dążenia, oczekiwania, swoje pragnienia bycia wszechmocnym w obliczu konkretnego spojrzenia najsłabszych. [...] Służba zawsze patrzy w twarz brata, dotyka jego ciała, czuje jego bliskość, a nawet w pewnych przypadkach «znosi» ją i zabiega o rozwój brata. Dlatego służba nigdy nie jest ideologiczna, ponieważ nie służy się ideom, ale służy się osobom” (por. tamże)."
Życzymy sobie i wszystkim, aby służba, pomoc, braterstwo, solidarność z ludźmi chorymi była dla nas rozwojem miłości, która pomaga i przynosi ulgę cierpiącym.