Caritas
28 września 2018

Stypendia Socjalne – czyli nieoceniona pomoc w trosce o przyszłe pokolenia!

Poleć znajomemu

„Opiekuję się dwójką dzieci, których rodzice nie żyją – stypendium socjalne Caritas Archidiecezji Poznańskiej to oprócz 500+ jedyna forma pomocy, którą otrzymuję” – mówi babcia, która utrzymuje rodzinę z emerytury męża, ma pod opieką dwójkę osieroconych dzieci.

Od ponad 10 lat pomagamy i wspieramy ubogie dzieci, młodzież i studentów udzielając im finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych. Obserwując sytuację finansową osób, które się do nas zgłaszają, widzimy, że często to jedyna pomoc, na jaką młodzi ludzie mogą liczyć. Wśród rodzin, które zostały objęte taką pomocą są dzieci, które straciły rodziców, a opiekę nad nimi sprawują najbliżsi. Pomoc kierowana do dzieci i młodzieży ma pomóc nie tylko w wyrównaniu szans edukacyjnych, rozwijaniu własnych pasji i zainteresowań, ale również w regularnym dożywianiu – poprzez wykupienie posiłków w szkołach czy zapewnienie dojazdów do szkół i uczelni, a nawet zakup niezbędnej odzieży.

Stypendia socjalne wypłacamy osobom, które zostały objęte programem raz w miesiącu przez okres roku szkolnego lub akademickiego. Jesteśmy świadomi, że potrzeby, które stypendia zaspokajają są na są wciąż rosnące, dlatego chcielibyśmy nadal realizować tą misję.

Na te działania potrzebne są pieniądze, o które prosimy wszystkich ludzi dobrej woli. Możesz wesprzeć stypendia dla osób, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i wesprzeć zbiórkę środków na ten cel.

Pamiętajmy, że dzieci i młodzież są przyszłością naszego społeczeństwa, dlatego warto inwestować w rozwój i edukację naszych przyszłych pokoleń. Buduj przyszłość razem z nami – wspomóż zbiórkę na stypendia socjalne!

Ty też możesz pomóc!

Stypendia Socjalne
Już od ponad 10 lat pomagamy i wspieramy ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych.
505 osób wpłaciło 36 992
Potrzeba jeszcze: 8 008
82.2%
82.2%