11 sierpnia 2023

Tegoroczna pielgrzymka do Gostynia się nie odbędzie

W tym roku nie będziemy organizować pielgrzymki dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych do Gostynia, która odbywała się w okolicach wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (15 września).

W zamian zapraszamy na uroczystość koronacji Matki Bożej w Smolicach, która odbędzie się w sobotę 9 września.O godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, podczas której legat papieża Franciszka kardynał Dominik Duka OP dokona - na prawach papieskich - koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

Istnieje możliwość dojazdu na koronację specjalnym pociągiem Kolei Wielkopolskich, który wyjedzie ze stacji Poznań Główny, w sobotę, 9 września br. o godzinie 7.15.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stornie Archidiecezji Poznańskiej www.archpoznan.pl