Caritas
3 stycznia 2022

W 2021 wspólnie wspieraliśmy osoby chore

Poleć znajomemu

W 2021 roku dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o wielkich sercach udało się pomóc 5 osobom oraz dwóm rodzinom w walce o ich zdrowie i lepsze życie. Wsparliśmy:

Franka, który urodził się z wadą serca. Jego jedynym ratunkiem była operacja w Bostonie mająca usunąć fibroelastozę i przywrócić prawidłową pracę lewej komory serca. Pod koniec października chłopiec przeszedł udaną operację. Dzięki Wam przekazaliśmy 25 tys. zł na operację chłopca.

unnamed

Tymoteusza – małego wojownika. W jego ciele odkryto prawie 9 cm guz, który uciskał na płuco, serce i aortę. Aktualnie chłopiec walczy ze wznową bardzo rzadkiego nowotworu – neuroblastomią. Dzięki Wam jego walkę wsparliśmy kwotą 25 tys. zł.

unnamed (3)

Olgę u której wykryto nowotwór grasicy, który utrudnił jej codzienne funkcjonowanie. Kobieta zaczęła mieć problemy z poruszaniem się, przełykaniem, utrzymaniem w ręce nawet lekkich przedmiotów. Dzięki Wam Olga wykorzystała zebrane 24 tys. zł na leczenie, rehabilitację oraz leki.

unnamed (4)

6-osobową rodzinę, której groziło odebranie praw rodzicielskich. Rodzina nie miała w mieszkaniu dostępu do bieżącej ciepłej wody, toalety, prysznica czy pełnej kuchni, musiała pilnie zakończyć remont, który rozpoczęła. Dzięki Wam na remont przekazaliśmy ponad 14 tys. zł. Znaleźli się również wspaniali ludzie, którzy własnymi siłami pomogli dokończyć remont.

unnamed (5)

5-osobową rodzinę, która musiała przystosować łazienkę do potrzeb najmłodszego chorego syna. Wcześniej chłopiec był kąpany w pokoju w małej wanience, po remoncie rodzice mogą bezpiecznie i przede wszystkim łatwiej opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Dzięki Wam przekazaliśmy rodzinie 20 tys. zł.

unnamed (7)

Panią Marzenę, która cierpi na nowotwór złośliwy esicy z przerzutami w obrębie narządu. Jedynym ratunkiem dla niej jest terapia molekularno-personalizowanej, która nie podlega refundacji. Dzięki Wam udało się zebrać 20 tys. zł.

unnamed (6)

Maję, która urodziła się całkowicie bez tętnicy płucnej. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest operacja w Stanford. Walka o jej zdrowie cały czas trwa. Dzięki Wam zebraliśmy kwotę 30 tys. zł.

unnamed (8)

Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w tym roku również z nami będziecie!

Ty też możesz pomóc!

Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu. Placówka nie pobiera żadnych opłat od pacjentów oraz ich rodzin. Świadczy pomoc za darmo.
398 osób wpłaciło 60 403
100%
100%
Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.