Caritas
16 stycznia 2018

Warto być wolontariuszem

Mam na imię Marta, jestem uczennicą pierwszej klasy technikum i od czterech lat działam na rzecz wolontariatu. Swoje doświadczenia z wolontariatem opisałam w artykule opublikowanym w zeszłym roku.

Marta - zab1

Wspomniałam tam o moim pierwszym wyjeździe na wczasorekolekcje dla chorych i niepełnosprawnych, gdzie opiekowałam się Panią Gabrielą. Satysfakcja oraz radość jakich doświadczyłam podczas pobytu w Zaborówcu sprawiły, że bez zastanowienia udałam się tam drugi raz, gdzie tym razem opiekowałam się przez 10 dni 40-letnią panią Reginą.

Po raz kolejny się nie zawiodłam. Choć opieka nad ludźmi niepełnosprawnymi wymagała ode mnie wysiłku, to wdzięczność i uśmiech, które dało się dostrzec przy każdej spędzonej tam chwili rekompensowały wszystko z nadwyżką.

Marta - zab3

Wolontariat dla mnie to coś więcej niż pomaganie. Bezinteresowna praca na rzecz innych uświadomiła mi, że najważniejszych wartości nie da się przeliczyć, chociażby uśmiech drugiego człowieka sprawia, że czuję się w pełni spełniona w tym, co robię. Pracę w wolontariacie polecam każdemu, kto szuka samorealizacji. Pomoc drugiemu człowiekowi sprawia, że odkrywamy w sobie wartości, o których wcześniej może nie mieliśmy pojęcia, najogólniej mówiąc, zyskujemy samoświadomość.