8 sierpnia 2023

Zakończenie projektu "Wracamy na rynek pracy"

Z dniem 30.06.2023 roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej zakończył realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań projekt pt.” Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3”.

Projekt się już zakończył, jednak 4 Punkty Opieki Dziennej utworzone w jego ramach nadal funkcjonują. Miejsce w naszych klubikach znalazły zarówno dzieci, które uczęszczały do nich w zeszłym roku, jak również nowe, z których część przeszła już proces adaptacji lub jest w jego trakcie. Nasza kadra Opiekunek robi wszystko, żeby dzieci rozstanie z rodzicami przeszły jak najmniej dotkliwie, zapewniając im troskliwą i ciepłą opiekę, zabawę w miłym i bezpiecznym otoczeniu zarówno w salach zabaw, jak i na świeżym powietrzu, kiedy pogoda dopisuje.

Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu.
594 osoby wpłaciły 89 901