Caritas
5 października 2022

Zapisy na pielgrzymkę dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów do Lourdes w terminie 10 – 14 września 2023

Poleć znajomemu
Zachęcamy wszystkie osoby starsze, chore, niepełnosprawne do wzięcia udziału w pielgrzymce do Louders we wrześniu tego roku. 

 lourdes

Termin:

10 – 14.09.2023r.

 

I DZIEŃ – POZNAŃ – LOURDES 

Zbiórka na lotnisku Ławica w Poznaniu w godzinach porannych. Przelot na trasie Poznań – Lourdes. Przejazd autokarami do Domu Pielgrzyma. Zakwaterowanie. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

 

II DZIEŃ – LOURDES 

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium – Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, podziemna Bazylika św. Piusa X, Kościół św. Bernadetty. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

 

III DZIEŃ – LOURDES

Śniadanie. Czas na kąpiel w basenach z wodą z cudownego źródełka. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

                       

IV DZIEŃ – LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn Boly – miejsce narodzin Świętej, Le Cachot (Loch) – miejsce zamieszkania rodziny Soubirous w czasie pierwszych objawień, kościół parafialny. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

 

V DZIEŃ – LOURDES – POZNAŃ

Śniadanie. Droga Krzyżowa. Czas na indywidualną modlitwę. Wykwaterowanie. Przejazd autokarami na lotnisko. Przelot na trasie Lourdes – Poznań. Zakończenie pielgrzymki.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania

oraz przydziału miejsc w pokojach w Domu Pielgrzyma

 

Plakat_Lourds_4_b-1

CENA:

 

1000 PLN + 620 EUR

 

CENA ZAWIERA:

  • przelot bezpośredni na trasie Poznań – Lourdes – Poznań
  • 4 noclegi w Lourdes – Dom Pielgrzyma Accueil Notre Dame na terenie Sanktuarium (pokoje 1,2,3,6-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie w Lourdes (4 śniadania i 4 obiadokolacje)
  • transfery autokarem w Lourdes: lotnisko – Dom Pielgrzyma – lotnisko
  • opiekę pilota/ przewodnika
  • opiekę duchową kapłana
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera doubezpieczenie od chorób przewlekłych)

 

FORMALNOŚCI

 

1. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z Caritas Archidiecezji Poznańskiej:

 telefon: +48…61 835 68 50

-mail:…sekretariat@caritaspoznan.pl

 

2. W ciągu 14 dni od rezerwacji miejsca należy odesłać do Caritas Archidiecezji Poznańskiej wypełnione zgłoszenie:

- tradycyjną pocztą na adres:

ul. Rynek Wildecki 4a, 61 546 Poznań

- lub mailowo: sekretariat@caritaspoznan.pl

 

 

2. W ciągu 14 dni od rezerwacji miejsca należy wpłacić zaliczkę 1000 PLN na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr. konta: Santander Bank Polska: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297

 

3. Ok 3 miesiące przed terminem wyjazdu każdy z uczestników zostanie listownie poinformowany o szczegółach dotyczących wyjazdu (zbiórka, przelot, bagaż itp.) oraz dopłaty. Pełną wpłatę uiścić należy najpóźniej do 01.07.2023r. Możliwa będzie wpłata w EUR lub w PLN. Numery kont oraz kurs przeliczenia EUR na PLN dla dopłacających w PLN podane zostaną we wspomnianym liście.

Pliki do pobrania: