Caritas
13 października 2021

Zbiórka koców, śpiworów, plecaków i skarpet dla potrzebujących na V Światowy Dzień Ubogich

Poleć znajomemu

14 listopada obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Ubogich zawsze macie u siebie”. W tygodniu poprzedzającym ten dzień chcielibyśmy dla osób Ubogich przekazać nowe:

  • śpiwory
  • koce
  • plecaki
  • skarpetki
  • bieliznę męską

Bardzo prosimy o darowizny w/w asortymentu, którym obdarujemy osoby potrzebujące. Zebrane rzeczy rozdamy potrzebującym, którzy jadają posiłki w naszych Jadłodajniach oraz odwiedzimy baraki, działki, pustostany, gdzie w bardzo ciężkim warunkach żyją osoby zmagające się bezdomnością.

IMG-20191115-WA0000

Okres zimy to szczególnie trudny czas, zwłaszcza dla ludzi bezdomnych, których w Poznaniu mamy bardzo wielu. Z różnych względów te osoby nie decydują się na skorzystanie z ośrodków wsparcia dla ludzi pogrążonych w kryzysie bezdomności. Zależy nam bardzo na ich losie, a wspomniany asortyment pomoże im przetrwać zimę, a może i nawet uratować życie przed zamarznięciem.

IMG_20191114_102857

Zbieramy tylko nowe, nieużywane rzeczy. Prosimy o dostarczanie ich do centrali Caritas Poznań przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-15:00. Dziękujemy za pomoc i Waszą wrażliwość.