Caritas
10 listopada 2021

W Światowy Dzień Ubogich rusza tegoroczna edycja akcji "Tytka charytatywna"

Poleć znajomemu

Akcja „Tytka charytatywna” jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, w którym zachęca do podejmowania gestów miłosierdzia. Tak samo, jak w poprzednich latach inicjatywa ta stała się wprowadzeniem do Światowego Dnia Ubogich, który przypada 14 listopada. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu przez lata, udało się pomóc wielu potrzebującym. Z roku na rok idea ta zyskuje coraz większą popularność. „Tytka”, czyli po prostu torba papierowa idealnie nadaje się do rozprowadzenia wśród parafian, firm, organizacji oraz wszystkich tych, którzy chcą pomóc. Można ją zapełnić podstawowymi i trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Ubogich brzmi „Ubogich zawsze macie u siebie”. Dzięki tytce każdy może podzielić się tym co ma z potrzebującymi. Pozyskane w ten sposób produkty chociaż w części powinny zaspokoić potrzeby ludzi niezamożnych.

Tytka produkty

Okres zimy to wiele inicjatyw, które podejmujemy z myślą o ludziach Ubogich. Dzięki akcji „Tytka charytatywna” jesteśmy w stanie pomóc wielu ludziom m.in. poprzez organizację Wigilii Caritas. Zachęcamy do tej inicjatywy i wypełnienia tytek, które można odebrać w Parafiach i w Centrali Caritas Poznań. Zachęcamy do udziału i pomocy. Tytkę można także wypełnić wirtualnie na stronie https://tytkacharytatywna.pl/

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.