Caritas
12 września 2019Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Zbiórka żywności - "Kromka chleba dla sąsiada"

Poleć znajomemu
Zachęcamy do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. W dniu 20 września 2019r. (piątek) od godziny 15.00 oraz 21 września (sobota) przez cały dzień w wybranych sklepach Biedronki, które zostały wymienione, poniżej zostanie zorganizowana zbiórka żywności.

Celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp..Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek przez PZC dla osób biednych w parafiach, dla Jadłodajni Caritas oraz dla potrzebujących, którzy zwracają się z prośbą o pomoc w centrali Caritas.

Będziemy wdzięczni, jeśli we wspomnianym terminie zdecydują się Państwo zrobić zakupy w jednej z niżej wymienionych Biedronek, które biorą udział w zbiórce.

Lista Biedronek:

Poznań, ul. Książęca 1

Luboń, u. Żabikowska 71

Śrem , ul . Grottgera 50

Poznań, u. Marcelińska 77

Poznań, ul. Brzeźnicka 5

Pliki do pobrania:

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.