Caritas
12 września 2019Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Zbiórka żywności - "Kromka chleba dla sąsiada"

Poleć znajomemu
Zachęcamy do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. W dniu 20 września 2019r. (piątek) od godziny 15.00 oraz 21 września (sobota) przez cały dzień w wybranych sklepach Biedronki, które zostały wymienione, poniżej zostanie zorganizowana zbiórka żywności.

Celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp..Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek przez PZC dla osób biednych w parafiach, dla Jadłodajni Caritas oraz dla potrzebujących, którzy zwracają się z prośbą o pomoc w centrali Caritas.

Będziemy wdzięczni, jeśli we wspomnianym terminie zdecydują się Państwo zrobić zakupy w jednej z niżej wymienionych Biedronek, które biorą udział w zbiórce.

Lista Biedronek:

Poznań, ul. Książęca 1

Luboń, u. Żabikowska 71

Śrem , ul . Grottgera 50

Poznań, u. Marcelińska 77

Poznań, ul. Brzeźnicka 5

Pliki do pobrania:

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Leczenie 28-letniego Mateusza
Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce spastyczne. Szansą na poprawę jakości jego życia jest przeszczep komórek macierzystych. Pomóżmy Mateuszowi!
97 osób wpłaciło 9 588
Potrzeba jeszcze: 8 412
53.3%
53.3%
Tydzień Ubogich
W Światowy Dzień Ubogich oraz w kilka dni poprzedzających pomożemy i zorganizujemy wartościowy czas dla osób ubogich (głównie bezdomnych), aby poczuli się objęci troską, wsparciem i nadzieją.
134 osób wpłaciło 28 935
Potrzeba jeszcze: 1 065
96.4%
96.4%
Pomóżmy Marii stanąć na nogi
Zapewnienie warunków socjalno-bytowych dla Marii i jej opiekuna prawnego podczas półrocznego pobytu w USA w ramach rehabilitacji po zabiegu plastyki rotacyjnej nogi.
107 osób wpłaciło 15 000
Potrzeba jeszcze: 0
100%
100%