Caritas
29 marca 2021

Zbliża się Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich

Poleć znajomemu

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich w formie wydawanych na wynos posiłków świątecznych i paczek żywnościowych. O godz. 10:00 zostanie odczytana Ewangelia o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, tak aby wszyscy potrzebujący, którzy oczekują w długiej kolejce na ulicy mogli usłyszeć słowa mówiące, że Jezus prawdziwie Zmartwychwstał.

śniadanie wynos

Następnie wszystkie przygotowane potrawy, takie jak m.in.: żurek, biała kiełbasa, pasztet, sałatka, jajka oraz świąteczna paczka zostaną poświęcone przez kapłana. Chwilę po godz. 10:00 powinno ruszyć wydawanie żywności. Zapraszamy po ich odbiór wszystkie osoby potrzebujące. 

Spodziewamy się między 800-1000 uczestników Śniadania Wielkanocnego i dla takiej liczby ludzi przygotowaliśmy to wydarzenie. Osoby skorzystające z pomocy prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz używanie maseczek do zakrycia ust i nosa.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagają nam w realizacji tej akcji, w szczególności Wolontariuszom i Darczyńcom.


Partnerem akcji jest Fundacja PZU

logo-fundacja-pzu-pion_rgb

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Budowa pracowni integracyjnej w Schronisku dla Bezdomnych
Chcemy stworzyć pracownię integracyjną w Schronisku dla osób bezdomnych przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu.
149 osób wpłaciło 32 315
Potrzeba jeszcze: 7 685
80.8%
80.8%