29 marca 2021

Zbliża się Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich w formie wydawanych na wynos posiłków świątecznych i paczek żywnościowych. O godz. 10:00 zostanie odczytana Ewangelia o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, tak aby wszyscy potrzebujący, którzy oczekują w długiej kolejce na ulicy mogli usłyszeć słowa mówiące, że Jezus prawdziwie Zmartwychwstał.

śniadanie wynos

Następnie wszystkie przygotowane potrawy, takie jak m.in.: żurek, biała kiełbasa, pasztet, sałatka, jajka oraz świąteczna paczka zostaną poświęcone przez kapłana. Chwilę po godz. 10:00 powinno ruszyć wydawanie żywności. Zapraszamy po ich odbiór wszystkie osoby potrzebujące.

Spodziewamy się między 800-1000 uczestników Śniadania Wielkanocnego i dla takiej liczby ludzi przygotowaliśmy to wydarzenie. Osoby skorzystające z pomocy prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz używanie maseczek do zakrycia ust i nosa.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagają nam w realizacji tej akcji, w szczególności Wolontariuszom i Darczyńcom.

Partnerem akcji jest Fundacja PZU

logo-fundacja-pzu-pion_rgb

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.