Caritas
15 lutego 2021

Zobacz jak rozliczyć PIT 2020 i przekaż 1% na Caritas Poznań

Poleć znajomemu

Jak co roku o tej porze musimy spełnić swój obowiązek i rozliczyć PITa. Dla niektórych, to żaden problem i rozliczenie wypełniają jeszcze w lutym, ale jak pokazuje statystyka większość Polaków z Urzędem Skarbowym kontaktuje się na koniec wyznaczonego terminu w kwietniu. Od teraz staje się to łatwiejsze.

Rozliczenie staje się coraz prostsze.

Już od kilku lat można skorzystać z opcji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów Twój e-PIT dostępnej na podatki.gov.pl, gdzie zeznanie zostanie przygotowane automatycznie i bezpłatnie. Zalogować się można na 3 sposoby:
* poprzez profil zaufany lub e-dowód
* aplikację mObywatel
* posiadając PESEL, kwotę przychodu z deklaracji za 2019 oraz kwotę przychodu z 2020r.

twój epit

Jako podatnicy mamy dalej kilka możliwości.

Możemy zaakceptować bez edycji formularza przygotowanego przez skarbówkę. Zwrot podatku wpłynie na nasze konto po 45 dniach. 

Platforma daje nam możliwość edycji niektórych elementów takich jak zmiana lub wskazanie organizacji pożytku publicznego, na którą przekażemy 1% podatku. Zmianę danych w ulgach, odliczenie darowizn. Zmiana sposobu rozliczenia np. na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci.


Kolejną możliwością jest niekorzystanie z przygotowanego rozwiązania i samodzielna sporządzenie i przesłanie rozliczeniaW przypadku nie podjęcia, żadnej akcji, 30 kwietnia rozliczenie zostanie uznane za złożone, chyba, że wcześniej rozliczymy się samemu.

onet_baner_1%

Przekazanie 1% podatku w tamtym roku pomogło: 

Prowadzić:

- 3 świetlice socjoterapeutyczne

- punkt konsultacyjny dla rodzin z problemami narkomanii

- mieszkania wspomagane dla młodych kobiet i samotnych matek;

- Dom Dziecka w Lesznie

- Centrum Wolontariatu Caritas

- przedszkola Caritas

 

Zorganizować:

- Wigilię Caritas dla 1420 potrzebujących

 

Dożywić:

- osoby potrzebujące i bezdomne na terenie miasta Poznań