Caritas
3 lipca 2018  |  Marek Misiek

10- lecie funkcjonowania naszego ośrodka leczenia uzależnień w Wierzenicy

Poleć znajomemu
W ostatnią sobotę odbyły się obchody X –lecia działalności Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy, który prowadzimy. W uroczystości wzięli udział ludzie związani z tym miejscem, którzy zrealizowali swoją wizję pomocy określonej grupie osób. Pojawili się też obecni i byli wychowankowie. Wśród nich znalazł się również jeden z pierwszych uczestników terapii. Podzielił się swoimi wspomnieniami oraz tym jak pobyt w Wierzenicy wpłynął na jego życie.


Ośrodek Wierzenica -G

Od dekady, we wspomnianej placówce zajmujemy się leczeniem dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Terapia przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Ośrodek jest koedukacyjny. Prowadzimy go w duchu wartości chrześcijańskich. Przyjmujemy młodzież zarówno wierzącą, jak i niewierzącą. Leczenie trwa pełny rok. W ośrodku od początku istnienia leczyło się łącznie 514 osób, z czego 390 to chłopcy.   Zasięgiem leczenia objęliśmy 15 województw, jedynym, które czeka jeszcze na to by przekonać się o wysokiej jakości świadczonych usług  - jest województwo Lubelskie. Najwięcej przyjęć mieliśmy z województwa Wielkopolskiego - 232 przyjęcia. Najczęściej jednak terapie kończą pacjenci z województw: Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz Pomorskiego. Z każdym rokiem zwiększa się również liczba przyjęć do ośrodka. W 2008 roku  przyjęto 13 osób, w 2012: 46, natomiast w ubiegłym 2017 roku Ośrodek przyjął na leczenie aż 64 pacjentów.


Ośrodek Wierzenica6
 
Jesteśmy zadowoleni, że nasza wizja pomocy młodzieży, która ma problemy z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków pomogła już tak wielkiej grupie osób. Byłym i obecnym wychowankom życzymy, tego aby to czego nauczyli lub nauczą się w ośrodku pomogło im w dalszym życiu.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.