Pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji

29 grudnia we wtorkowe popołudnie doszło do trzęsienia ziemi w pobliżu miasta Petrinja w powiecie Sisacko-Moslavackim. W katastrofie zginęło co najmniej 7 osób i co najmniej 26 osób odniosło obrażenia. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek. Szkody odnotowano również w powiatach Karlovackim i Zagrzebackim.

Dwunastoletnia dziewczynka zginęła w Petrinji, po tym jak została uderzona przez spadające odłamki. Pięć osób zginęło w pobliskim miasteczku Glina, a media państwowe doniosły, że w gruzach kościoła w Żażinie znaleziono siódmą ofiarę. Poszkodowani zostali ewakuowani do szkół, obiektów wojskowych i sąsiednich miast. Szpitale w Sisak i Petrinji są mocno zniszczone i pacjenci musieli zostać ewakuowani. Chorych na Covid-19 przewieziono do Zagrzebia.

Uruchamiamy zbiórkę w celu pomocy poszkodowanym mieszkańców Chorwacji w powiecie Sisacko-Moslavackim. Wspólnie okażmy solidarność z poszkodowanymi. Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297