Caritas
16 października 2017  |  Joanna Kęcińska

Bezpłatne szkolenie dla osób pracujących z dziećmi z zakresu zapobiegania zachowań autodestrukcyjnych

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dwudniowym bezpłatnym szkoleniu z zakresu zapobiegania depresji, samobójstwom, zaburzeniom odżywiania, samookaleczeniom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym wśród dzieci i młodzieży.

Szkolenia prowadzić będzie p. Joanna Kęcińska – profilaktyk, terapeuta, superwizor. Prowadząca posiada ponad 20 letnią praktykę w pracy w powyższej tematyce. Przez ostanie kilkanaście lat pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu jako specjalista ds. nieletnich i przemocy, obecnie pracuje z młodzieżą i dorosłymi podejmującymi zachowania ryzykowne, osobami pokrzywdzonymi przemocą, uzależnionymi. Jest kierownikiem Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Poznaniu.

 

Szkolenia odbędą się w dniach:

  

 
  • 19 – 20. 10. 2017r. w godz. 9.00 – 16.00  Restauracja Galeria Tumska w Poznaniu, Ostrów Tumski 5a,

 

  • 23 – 24. 10. 2017r. w godz. 9.00 – 16.00   Restauracja Galeria Tumska w Poznaniu, Ostrów Tumski 5a,

 

  • 26-27. 10. 2017r.  rozpoczęcie szkolenia godz. 10.00

                                        Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowym Bojanowe Gniazdo

                                        w Zaniemyślu, ul. Księdza Nawrowskiego 2.  Termin preferowany dla

                                        osób spoza Poznania szkolenie z noclegiem.

 
  • 6-7. 11. 2017r. w godz. 9.00 – 16.00  Restauracja Galeria Tumska w Poznaniu, Ostrów Tumski 5a,

Proszę wybrać jeden z pasujących Państwu terminów i zarejestrować się elektronicznie na stronie www.zdrowaszkola.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszenia. Po wyczerpaniu limitu miejsc dany termin będzie już niedostępny w systemie elektronicznym.

Powyższe szkolenie jest częścią projektu pn. „Wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej”, który jest realizowany przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a finansowany przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Ogólnym celem projektu jest profilaktyka zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół. Jego realizacja koncentruje się na podniesieniu wiedzy i skuteczności podejmowanych działań profilaktycznych i prewencyjnych przez dyrektorów szkół, psychologów, pedagogów, nauczycieli, opiekunów i rodziców związanych z tą problematyką.

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczyciele, przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli lub poradni psychologiczno-pedagogicznych, psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w szkole oraz pozostałe osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą (np. wychowawcy świetlic, trenerzy, pracownicy domów dziecka, kuratorzy, mediatorzy, itp.).

Każdemu uczestnikowi szkolenia będzie zapewnione pełne wyżywienie i w przypadku szkolenia wyjazdowego nocleg.

Zajęcia będą prowadzone w grupie od 16 do 20 osób. Po ukończeniu szkolenia, zadaniem każdego z uczestników będzie przeprowadzenie dwóch bezpłatnych szkoleń z wybranego przez siebie modułu tematycznego (do 17 grudnia 2017 r.), a odbiorcami takiego szkolenia mogłaby być każda dorosła osoba zainteresowana tematem oraz dzieci i młodzież.

Liczymy na Państwa zaangażowanie, abyśmy mogli wspólnie przyczynić się do bardziej skutecznego zapobiegania sytuacjom kryzysowym wśród dzieci i młodzieży.

 

Szczegółowych informacji udzieli:

Joanna Kęcińska

mail: kecinska@caritaspoznan.pl

tel. 502 919 572