27 stycznia 2021

Działalność pandemiczna wolontariuszy w liczbach

Postanowiliśmy wyjść do potrzebujących i odpowiedzieć na ich potrzeby w ramach powołanego do życia wolontariatu kryzysowego. Podjęliśmy akcje mające na celu pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, które bały się opuszczać swoje domy. W akcję wolontariatu kryzysowego zaangażowanych jest 364 wolontariuszy Caritas. Z pomocą niezawodnych wolontariuszy udało nam się przeprowadzić następujące akcje:

*Stan na 26 stycznia

• „Zakupy dla seniora”

Zrobiliśmy 1644 zakupy. Do tej pory w akcję zaangażowanych było ponad 350 wolontariuszy.

AAM_4918

• „Zupa dla seniora”

Akcja została zorganizowana z myślą o najuboższych seniorach. W ramach podjętych działań 20 wolontariuszy dostarcza tygodniowo 112 darmowych zup dla osób potrzebujących. Zupy odbierane są z jadłodajni Caritas przy ul. Łąkowej 4. Dotychczas dostarczyliśmy 4329 darmowych zup dla ubogich seniorów.

AAM_4890

• „Obiad dla seniora”

W ramach prowadzonych działań grupa 63 wolontariuszy codziennie rozwozi ciepłe obiady dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Obiady są dofinansowane przez Miasto Poznań. Do tej pory dostarczyliśmy 4311 obiadów.

AAM_4886

• „Maseczka senniorro”

Akcja polegała na dostarczeniu maseczek seniorom, osobom chorym i starszym. W ramach akcji udało się pomóc 1648 seniorom na terenie Poznania. W akcję zaangażowanych było blisko 60 wolontariuszy.

• Pomoc dla osób przebywających w kwarantannie

Wolontariusze wspierają też działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, prowadzone na rzecz osób przebywających w kwarantannie. Zrobiliśmy zakupy dla 98 osób.

AAM_4925

Nasi wolontariusze odegrali ważną rolę w drugiej fali pandemii, wspierając działania prowadzonej przez Korpus Solidarności akcji „Wspieraj Seniora”. Robili zakupy, realizowali recepty, wyprowadzali psy, służyli pomocą w dotarciu do lekarza, rozmowie czy załatwianiu spraw urzędowych. Okres pandemii to nie tylko obszerna działalność pomocowa, to również wspaniały czas do refleksji i dostrzeżenia drugiego człowieka. Można powiedzieć, że dla wielu ludzi pandemia stała się okazją do zaangażowania w wolontariat. To właśnie w czasie kryzysu do naszego wolontariatu dołączyło ponad 344 nowych wolontariuszy. Ich liczba rośnie każdego dnia!

AAM_4893
FOTO: Arek Michalak Fotografia

Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu.
594 osoby wpłaciły 89 901
Przytulisko dla osób bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.
402 osoby wpłaciły 51 763