Caritas
27 stycznia 2021

Działalność pandemiczna wolontariuszy w liczbach

Poleć znajomemu

Postanowiliśmy wyjść do potrzebujących i odpowiedzieć na ich potrzeby w ramach powołanego do życia wolontariatu kryzysowego. Podjęliśmy akcje mające na celu pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, które bały się opuszczać swoje domy. W akcję wolontariatu kryzysowego zaangażowanych jest 364 wolontariuszy Caritas. Z pomocą niezawodnych wolontariuszy udało nam się przeprowadzić następujące akcje:

*Stan na 26 stycznia

  • „Zakupy dla seniora”

Zrobiliśmy 1644 zakupy. Do tej pory w akcję zaangażowanych było ponad 350 wolontariuszy.

AAM_4918

  • „Zupa dla seniora”

Akcja została zorganizowana z myślą o najuboższych seniorach. W ramach podjętych działań 20 wolontariuszy dostarcza tygodniowo 112 darmowych zup dla osób potrzebujących. Zupy odbierane są z jadłodajni Caritas przy ul. Łąkowej 4. Dotychczas dostarczyliśmy 4329 darmowych zup dla ubogich seniorów.

AAM_4890

  • „Obiad dla seniora”

W ramach prowadzonych działań grupa 63 wolontariuszy codziennie rozwozi ciepłe obiady dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Obiady są dofinansowane przez Miasto Poznań. Do tej pory dostarczyliśmy 4311 obiadów.

AAM_4886

  • „Maseczka senniorro”

Akcja polegała na dostarczeniu maseczek seniorom, osobom chorym i starszym. W ramach akcji udało się pomóc 1648 seniorom na terenie Poznania. W akcję zaangażowanych było blisko 60 wolontariuszy.

  • Pomoc dla osób przebywających w kwarantannie

Wolontariusze wspierają też działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, prowadzone na rzecz osób przebywających w kwarantannie. Zrobiliśmy zakupy dla 98 osób.

AAM_4925

Nasi wolontariusze odegrali ważną rolę w drugiej fali pandemii, wspierając działania prowadzonej przez Korpus Solidarności akcji „Wspieraj Seniora”. Robili zakupy, realizowali recepty, wyprowadzali psy, służyli pomocą w dotarciu do lekarza, rozmowie czy załatwianiu spraw urzędowych. Okres pandemii to nie tylko obszerna działalność pomocowa, to również wspaniały czas do refleksji i dostrzeżenia drugiego człowieka. Można powiedzieć, że dla wielu ludzi pandemia stała się okazją do zaangażowania w wolontariat. To właśnie w czasie kryzysu do naszego wolontariatu dołączyło ponad 344 nowych wolontariuszy. Ich liczba rośnie każdego dnia! 

AAM_4893
FOTO: Arek Michalak Fotografia

Ty też możesz pomóc!

Przytulisko dla osób bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.