26 lutego 2021

Przez dwa miesiące przeznaczyliśmy ponad 3,5 tysiąca bezpłatnych, dwudaniowych lunchów dla poznańskich Medyków

Wspólnie z Fundacją Enea oraz restauracją Spółdzielni Socjalnej Cuda Garnki wyszliśmy z inicjatywą pomocy dla Medyków pracujących w poznańskich karetkach. Przez 2 miesiące, każdego dnia dostarczaliśmy ciepłe posiłki składające się z zupy i drugiego dania. Łącznie przez ten czas trwania akcji przeznaczyliśmy ponad 3,5 tysiąca pakietów pysznych lunchów.

Cuda Garnki 1

By nie zamykać szeregu dobrych wiadomości, cieszymy się, że wykonanie posiłków realizował podmiot Ekonomii Społecznej, a więc firma wspierająca zatrudnienie osób wykluczonych. Restauracja Spółdzielni Socjalnej Cuda-Garnki, to restauracja oferujące usługi cateringowe. Cuda-Garnki poprzez gotowanie pysznych dań oraz zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, łączą innowacyjnie i kompleksowo dwie, równie istotne wartości: ekonomiczną i społeczną. Ten unikatowy charakter daje zatrudnionym osobom poczucie sprawstwa, stabilizacji, daje także możliwość doświadczania pracy zespołowej w poszanowaniu ograniczeń wynikających m.in. z choroby.

Posiłki dla medyków
Bardzo chętnie chcielibyśmy akcję kontynuować, aczkolwiek wiąże się to z koniecznością pozyskania Partnera, który wspomoże finansowo tę inicjatywę. Mamy wielką nadzieję, że tak się stanie.