Caritas
15 listopada 2020

IV Światowy Dzień Ubogich

Poleć znajomemu

Dziś obchodzimy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. To już IV edycja. Z tej okazji w Parafii Bożego Ciała w Poznaniu odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Modliliśmy się za wszystkich ludzi ubogich, którzy borykają się z wszelkiego rodzaju problemami oraz osoby, które im pomagają.

Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału we Mszy św. można obejrzeć ją obejrzeć pośrednictwem facebooka tutaj

sdu

Starajmy się w naszym życiu jak najczęściej mieć wyciągniętą rękę w kierunku ubogiego człowieka. Często są oni blisko nas i warto ich dostrzec oraz im pomóc. W dzisiejszej ewangelii Święty Mateusz mówi o tym, że każdy z nas ma talenty. Warto obdarzyć nimi osoby ubogie, w których przychodzi do nas sam Pan Jezus. Postarajmy się go dostrzec w osobach ubogich i okażmy pomoc, troskę i wsparcie. Partnerem akcji jest Fundacja PZU.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Przytulisko dla osób bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.