Caritas
14 listopada 2021

V Światowy Dzień Ubogich

Poleć znajomemu
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich - dzień ten ustanowił papież Franciszek. Z tej okazji W kościele św. Krzyża w Poznaniu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka modliliśmy się w intencji wszystkich tych, którzy na co dzień posługują ubogim, jak i w ich intencji.

Hasłem tegorocznego święta ubogich jest sentencja „Ubogich zawsze macie u siebie”. Ksiądz Biskup Grzegorz w swoim słowie także zwrócił na to uwagę, aby nigdy nie stracić z pola widzenia osób ubogich, którym możemy służyć. Każdy człowiek niezależnie od statusu społecznego ma godność dziecka bożego, której Bóg udziela każdemu w pełni.

Dziękujemy za obecność na Mszy Świętej przedstawicielom innych poznańskich organizacji charytatywnych, którzy działają na rzecz ludzi ubogich w naszym rejonie.


ŚDU 1

ŚDU 2

ŚDU 3

ŚDU 4

ŚDU 5

Ty też możesz pomóc!

Przytulisko dla osób bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.
Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.