Caritas
6 maja 2020

Konkurs Mikrodotacji "Nie szukaj daleko, działaj EKO"

Poleć znajomemu

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w Konkursie Mikrodotacji "Nie szukaj daleko, działaj EKO".

Konkurs realizowany jest przez Caritas Poznańską, Centrum PISOP oraz firmę Aquanet S.A.!

Do 22.05.2020 można składać projekty realizowane w ramach Sfer Pożytku Publicznego. Dodatkowo, w każdym projekcie minimum 40% działań musi dotyczyć działań ekologicznych.

UWAGA!!! Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną preferowane są projekty w których działania możliwe są do realizacji w formie zdalnej tj. bez konieczności organizowania bezpośrednich spotkań grup ludzi.

Do udziału w Konkursie zapraszamy organizacje pozarządowe, młode organizacje pozarządowe (do 30 mcy działania, przychód poniżej 25 tys zł) oraz Patronów wraz z grupami nieformalnymi/ samopomocowymi z terenu 15 gmin Wielkopolski (Czerwonak, Suchy Las, Murowana Goślina, Skoki, m. Poznań, Rokietnica, Dopiewo, Pobiedziska, Swarzędz, Luboń, Mosina, Puszczykowo, Kórnik, Brodnica, Kostrzyn).

Celem Konkursu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w rozwiązywanie lokalnych problemów, w szczególności związanych z ochroną środowiska poprzez podejmowanie działań na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnej na terenie 15 gmin Wielkopolski oraz uwzględniających działania na rzecz wzrostu zaangażowania obywateli w życie publiczne.

Oferty należy składać TYLKO w generatorze wniosków dostępnym na stronie www.pisop.org.pl

Wnioskowana kwota Mikrodotacji przeznaczona na realizację projektu może wynieść max do 3500 zł.

Budżet przeznaczony na dotacje to minimum 71 000,00 zł, w tym minimum 55 000,00 zł – pula środków wyłącznie na projekty młodych organizacji pozarządowych i Patronów z grupami nieformalnymi/samopomocowymi.

Maksymalny okres realizacji projektów to 15.06.2020 r. – 16.10.2020 r.

Dokumenty konkursowe dostępne są w zakładce DOKUMENTACJA KONKURSOWA

Więcej informacji na stronie: https://pisop.org.pl/konkurs-mikrodotacji-nie-szukaj-daleko-dzialaj-eko-24562

Środki na Mikrodotacje pochodzą z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.