Caritas
24 sierpnia 2020

Stwórz lokalny eko-projekt i zyskaj fundusze na zrealizowanie inicjatywy

Poleć znajomemu
Nadszedł najwyższy czas na współdziałanie, by razem zatroszczyć się o sytuację w naszym Wspólnym domu. Tak o Ziemi mówi Papież Franciszek w encyklice Laudato si'. Dla osób wierzących naturalną przestrzenią zaangażowania społecznego jest struktura Caritas, i właśnie tu od ponad roku działa projekt Caritas Laudato si'. W jego ramach zorganizowany został konkurs na inicjatywy na rzecz Stworzenia dla Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.

Przykładowe warsztaty Laudato si - Zielona Góra (1)

M.in. w Archidiecezji Poznańskiej można stworzyć lokalny eko-projekt i zyskać fundusze na zrealizowanie inicjatywy: 4000 zł lub 12 500 zł. Problem z segregacją śmieci, brakiem wody, smogiem? Wystarczy wymyślić rozwiązanie, zgłosić inicjatywę i działać! Animator diecezjalny projektu zapewni pełne wsparcie merytoryczne. 

baner
Pierwsze projekty lokalne odbyły się w roku 2019 w 5 diecezjach, a pośród nich takie inicjatywy jak robienie naturalnych środków czystości, szycie woreczków wielokrotnego użytku z firan, ogrody przyparafialne, ponowne wykorzystywanie żywności w projekcie słoik św. Franciszka, który pełen jedzenia trafiał do potrzebujących. Uczestnicy badali też jakość powietrza odpowiadając na problem smogu, tworzyli lokalne ścieżki edukacyjne, zielniki, warsztaty dla dzieci, młodzieży i parafialnych zespołów. Każdy z zespołów starał się odpowiedzieć na najważniejsze wyzwanie ekologiczne w swoim regionie.

Diecezja rzeszowska - eko dom (1)
 
Spotkanie informacyjne oraz warsztaty wspierające przygotowanie projektu odbędą się w siedzibie Caritas Poznańskiej przy Rynku Wildeckim 4a w poniedziałek 7 września 2020 roku. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy - w przypadku pytań prosimy o kontakt z Animatorem diecezjalnym.
 
Andrzej Grupa
534.712.504
agrupa@caritas.org.pl