Caritas
7 maja 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Letni wypoczynek w Lipnicy Wielkiej na Orawie

Poleć znajomemu

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek pod Babią Górę

Prowadzony przez nas Ośrodek „Górska Przystań jest malowniczo położony w przysiółku Przywarówka w bezpośrednim sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego. Magię i niepowtarzalność tego miejsca tworzy nie tylko jego przepiękna lokalizacja, ale również rodzinna atmosfera oraz domowa regionalna kuchnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na Tatry i Beskidy. U stóp Babiej Góry w otoczeniu świerkowo-jodłowych lasów i czystego powietrza można odnaleźć ciszę, spokój i radość życia. Organizujemy wypoczynek dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży oraz osób indywidualnych (kolonie, zimowiska, wycieczki szkolne, zielone szkoły).

 
Dysponujemy 50 miejscami noclegowymi w dwóch drewnianych budynkach. Proponujemy 3, 4 i 5 osobowe pokoje (łazienki przy pokojach lub na korytarzu). Na terenie obiektu znajduje się jadalnia, biblioteczka, kaplica, sala wypoczynkowa, wyposażona w piłkarzyki i stół do tenisa stołowego, które umilają wspólną zabawę. Nasze atuty to: duży zielony teren z boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz miejsce na grilla i ognisko.

IMG_0690
 
Koszt pobytu dla grup zorganizowanych to 50,00 zł od osoby (nocleg, śniadanie i obiadokolacja). Istnieje możliwość przygotowania trzech posiłków za kwotę 60,00 zł


W cenie oferujemy

 • zakwaterowanie
 • wyżywienie
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz degustacja produktów regionalnych (oscypki, korbace, moskole)
 • piłkarzyki, tenis stołowy
 • darmowy pobyt kierownika grupy oraz kierowcy
 • darmowy, bezpieczny parking

 

Ośrodek dzięki swojemu położeniu stanowi doskonałą bazę wypoczynkową. Piękne nadgraniczne tereny wsi Lipnica Wielka sprzyjają wielu rowerowym i pieszym wycieczkom po okolicznych polach, lasach, obfitujących w grzyby i jagody, a widoki zapierają dech w piersiach. W takim miejscu można odpocząć od wielkomiejskiego gwaru, pośpiechu i codziennych problemów.

Służymy pomocą w zorganizowaniu zajęć, wycieczek,  wypraw w góry z przewodnikiem oraz wynajmu busów.

IMG_0627


Kilka możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w ośrodku oraz najbliższej okolicy

 • Na terenie ośrodka istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla dzieci np. malowanie glinianych ptaszków, dzwoneczków, malowanie na szkle, wykonywanie kwiatów z bibuły itp.
 • Spotkanie z przewodnikiem babiogórskim, prezentacja slajdów, prelekcja
 • Wyjście na Babią Górę (1725 m n.p.m.) od strony lipnickiej, szlakiem zielonym, dużo mniej obleganym, co jest zdecydowanie jego atutem. Niezwykłym przeżyciem jest widok wschodu lub zachodu słońca ze szczytu Królowej Beskidów
 • Wyjazd do Zubrzycy Górnej - Orawski Park Etnograficzny pokazuje budownictwo i kulturę mało znanego w Polsce regionu – Orawy. Oprócz zagród prezentowane są budynki przemysłu wiejskiego: folusz, kuźnia, olejarnia, tartak, karczma, pasieka z ulami, a zajęcia edukacyjne z regionalizmu przybliżają czynności wykonywane dawniej na Orawie np. pieczenie chleba, ozdoby z bibuły, zabawki szmaciane.

  Zwiedzanie XVII wiecznego kościółka parafialnego p.w. św. Jana Chrzciciela w Orawce to jedyna zachowana do dzisiaj drewniana świątynia Polskiej Orawy.

 • Całodniowy wyjazd do Zakopanego, wybierając z oferty wiele możliwości spędzenia tam czasu. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowego kościółka i cmentarza na Jaszczurówce. Wyjazd kolejką na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch, aby podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Będąc w Zakopanem warto wybrać się również do Doliny Pięciu Stawów oraz Doliny Chochołowskiej - najdłuższej doliny w Polskich Tatrach aby odpocząć i naładować akumulatory. 
 • Całodniowy wyjazd do Białki Tatrzańskiej,  Bukowiny Tatrzańskiej lub Zakopanego na wody geotermalne to dobra alternatywa na odpoczynek po górskich wyprawach. Termy Bania, Bukowina lub Chochołów to największy kompleks w Polsce. Dzięki połączeniu leczniczych właściwości wód z doskonałą infrastrukturą basenową jest to miejsce, w którym można zrelaksować się i zadbać o ciało.
 • Wyjazd w kierunku Słowacji, gdzie można zobaczyć mnóstwo atrakcji turystycznych naszych południowych sąsiadów  m. in. Niżne Tatry z Doliną Demanowską, Małą Fatrę czy Wielką Fatrę.
 • Wyjazd nad Jezioro Orawskie i rejs statkiem zwieńczony wizytą na Slanickiej Wyspie Sztuki. Slanica to nieistniejąca już wieś zatopiona wodami Jeziora Orawskiego, po wsi pozostał jedynie barokowy kościółek zamieniony na muzeum. 
 • Wyjazd do Niedzicy i rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzanie średniowiecznego zamku Dunajec, warowni. Obraz 3D to licznie przyciągające  turystów  przestrzenne malowidło powstałe na zaporze w Niedzicy. Wycieczka do Elektrowni Wodnej.
 • Spływ Przełomem Dunajca jest bez wątpliwie największą atrakcją turystyczną w Pieninach. Rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach Wyżnych. Trasa spływu ma dwie przystanie docelowe: Szczawnicę lub Krościenko. Spływ odbywa się na specjalnie przystosowanych tratwach zbudowanych z pięciu czółen. Wąwóz otoczony jest kilkusetmetrowymi ścianami, których wapienne urwiska przepięknie komponują się z porastającymi je lasami.
 • Wyjazd do Zawoi Babiogórskiego Parku Narodowego, prezentacja multimedialna, wystawa przyrodnicza, izba regionalna, ogrody.

Gwarantujemy wypoczynek w jednym z najpiękniejszych regionów Polski.

 

Rezerwacje i więcej informacji:

602 289 369, gorskaprzystan@caritaspoznan.pl

 

Serdecznie zapraszamy na Orawę i do skorzystania z naszych usług!

 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.