Caritas
2 września 2019

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - wrzesień 2019

Poleć znajomemu
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. W miesiącu wrześniu ambulans będzie dyżurował w następujące dni:
 
- 09.09. (poniedziałek) – Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133 - od godz. 9:30 (Siostry Albertynki)
- 16.09. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4 - od godz. 9:30 (Siostry Elżbietanki)
- 23.09. (poniedziałek) – Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133 - od godz. 9:30 (Siostry Albertynki)
- 30.09. (poniedziałek) - Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań - od godziny 10:00

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.  
 
W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

 Mobilny punkt pomocy medycznej

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.
 

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@caritaspoznan.pl lub telefonicznie pod numerami: 61 835 68 67.

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania

LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz
#poznanwspiera

Ty też możesz pomóc!

Leczenie 28-letniego Mateusza
Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce spastyczne. Szansą na poprawę jakości jego życia jest przeszczep komórek macierzystych. Pomóżmy Mateuszowi!
92 osób wpłaciło 9 198
Potrzeba jeszcze: 8 802
51.1%
51.1%
Pomóżmy Marii stanąć na nogi
Zapewnienie warunków socjalno-bytowych dla Marii i jej opiekuna prawnego podczas półrocznego pobytu w USA w ramach rehabilitacji po zabiegu plastyki rotacyjnej nogi.
96 osób wpłaciło 11 572
Potrzeba jeszcze: 3 428
77.1%
77.1%