Caritas
7 października 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Poleć znajomemu
Coroczna tradycja – Dzień Dziecka na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania już od 2008r. wspólnie organizują „Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka”. Na ten festyn organizowany w niedzielę, w pobliżu Dnia Dziecka, rokrocznie przybywa ok. 10 tys. osób.

Rodzinne świętowanie rozpoczyna się uroczystą Mszą św. w bazylice archikatedralnej. Ta uroczysta niedziela to doskonałą okazja do spędzenia pięknych wspólnych chwil, bowiem tak jak dla maluchów, tak i dla ich rodziców jest tego szczególnego dnia moc atrakcji. Dla najmłodszych to przede wszystkim możliwość skorzystania z dogoterapii i hipoterapii, szerokiej gamy gier i zabaw edukacyjno-rozrywkowych, przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami MPK, ścianki wspinaczkowe, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, i wiele, wiele innych. Tego dnia można również bezpłatnie odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, krypty katedry i groby królewskie. Z kolei osoby dorosłe, dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta, mogą skorzystać podczas festynu z darmowych badań profilaktycznych i laboratoryjnych – na festynowej „ulicy zdrowia”. W miasteczku prozdrowotnym można uzyskać bezpłatne porady lekarzy i bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne m.in. mammograficzne i niektóre badania laboratoryjne.


festyn5

Cennym owocem festynu jest zbiórka najcenniejszego leku, jakim jest krew. Dodatkową atrakcja jest program artystyczno-muzyczny. Na scenie głównej, umiejscowionej naprzeciw katedry, występują gwiazdy estrady, zespoły taneczne dziecięce i młodzieżowe. Dla każdego dziecka Caritas przygotowuje upominki. Całość kończy wielki finał loterii, podczas której uczestnicy festynu rozlosowują bardzo cenne nagrody. 

festyndlarodzin9

 
festyndlarodzin

festyndlarodzin10

festyndlarodzin11

festyndlarodzin12

festyndlarodzin2

festyndlarodzin3

festyndlarodzin4

festyndlarodzin5

festyndlarodzin6

festyndlarodzin7

festyndlarodzin8