Caritas
1 sierpnia 2017Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Ks. Waldemar Hanas

Słowa podziękowania od ks. Waldemara Hanasa - byłego Dyrektora

Podziękowanie

 

Z dniem 31 lipca br. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański odwołał mnie ze stanowiska dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dziękuję Panu Bogu, że posłał mnie do takiej odpowiedzialnej służby. Dziękuję za wszystko czym udało mi się dołożyć do tego wielkiego dzieła, z którego bez wątpienia Kościół w Polsce może być dumny. Dziękuję także za to, czego mogłem się nauczyć i doświadczyć.

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Księżom naszej Archidiecezji, a także najbliższym ich współpracownikom, z którymi przyszło mi w ciągu tych prawie 11 lat współpracować. Dziękuję za wszelką życzliwość, otwartość i wsparcie.

Zawsze podziwiałem ogromne zaangażowanie tysięcy wolontariuszy, przede wszystkim Parafialnych i Szkolnych Zespołów Caritas. Dysponujecie najcenniejszą walutą jaka istnieje na tym świecie - czasem i życiem, które możecie ofiarować drugiemu człowiekowi.

Ofiarodawcom, właścicielom i zarządzającym różnymi firmami, przedstawicielom instytucji i urzędów, wszystkim tym, którzy dzięki swoim możliwościom materialnym bądź kompetencyjnej władzy udzielali nam wsparcia składam podziękowanie i uznanie. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Caritas mogła tak wiele zdziałać.

Oddzielne podziękowanie kieruję do najbliższych współpracowników i wszystkich pracowników poszczególnych placówek. Bez Was i Waszej prawdziwie oddanej pracy, nie licząc często godzin pracy, wielu ludzi odeszło by z niczym. Za wasz trud i autentyczne poświęcenie składam gorące podziękowanie.

Jeśli kiedykolwiek będę mógł pomóc w sprawach Caritas, służyć swoim doświadczeniem i pracą jestem do Waszej dyspozycji.


Od 1 sierpnia br. będę pełnił funkcję Ekonoma Archidiecezji Poznańskiej.
 
Pozdrawiam Wszystkich, ogarniam życzliwą myślą i codzienną modlitwą

Z wyrazami szacunku i uznania
Ks. Waldemar Hanas

Caritas pracownicy

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
1367 osób wpłaciło 143 757