Caritas
30 listopada 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - promocja akcji w Lesznie

Poleć znajomemu

„Płomień Miłosierdzia” – tak brzmi hasło przewodnie już XXIII edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które rozpoczęło się w pierwszą niedzielę adwentu. Symbolem tej akcji są świece, które mają znaleźć się na wigilijnych stołach w Polsce. Caritas Archidiecezji Poznańskiej pragnie zachęcić wszystkie rodziny do nabycia takiej świecy, aby zapłonęła ona na wigilijnych stołach. Zyski z tej akcji przeznaczone są na Dom Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie. Przez lata działalności Caritas poprawia kondycję materialną, moralną i duchową dzieci z naszej placówki.

slajd wdpd

„Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa – o którym mówił św. Jan Paweł II – w środowiska waszego codziennego życia i aż na krańce ziemi. W tej misji, towarzyszę wam moimi życzeniami i modlitwami, (…) zawierzam was wszystkich Dziewicy Maryi, Matce Miłosierdzia, błogosławiąc wam z całego serca.”

Papież Franciszek

Świece można nabyć w parafiach w naszej Archidiecezji. Tę piekną akcję zamierzamy promować także w Lesznie. W związku z tym w trakcie imprezy mikołajkowej na rynku w Lesznie już w najbliższą niedzielę tj. 04.12.2016. od g. 14.00 do 18.30 będzie można nabyć taką świecę. Do wzięcia udziały w tym wydarzeniu i do nabycia świec serdecznie zapraszamy. 

Będziemy tę akcję promować również w dniu 22 grudnia, kiedy to w Farze odbędzie się uroczysty koncert udokumentowany przez TVP 2 podsumowujący akcję "Tytka charytatywna". Nabyć te świece będzie można na ul. Świętosławskiej przy Farze. Również w tym miejscu będziemy przyjmować wypełnione Tytki i rozdawać ciepłą herbatę. Całość tych działań pokaże Telewizja Polska w okresie świąt.


Tak prezentują się nasze świece:

_RWX2648


Więcej o akcji na: http://wigilijnedzielo.caritas.pl/