Caritas
15 grudnia 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Polska Pomaga w najbliższą niedzielę z Poznania

Poleć znajomemu

Akcja Polska Pomaga prowadzona jest przez Caritas Polska i Telewizję Polską.  W każdą niedzielę adwentu odbywają się reportaże i rozmowy z różnych regionów Polski dlaczego trzeba i warto pomagać. Wszystko to oczywiście w wielu wejściach na żywo. Telewizja pokaże działania Caritas i porozmawia z ludźmi, którzy nie boją się pomagać. Cieszymy się, że tym razem padło na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

http://polskapomaga.tvp.pl/

O co chodzi?

Idea ma na celu pokazywać cichych bohaterów naszej rzeczywistości i motywować do działania. Służy temu, byśmy uwierzyli, że jesteśmy lepsi, niż sami o sobie myślimy. Wiele dobra i pomocy udzielonej potrzebującym odbywa się dzięki tysiącom ludzi dobrej woli.

 

W naszej Archidiecezji…

Caritas Archidiecezji Poznańskiej ma to szczęście mieć wielu oddanych ludzi m.in. tysiące wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Nie zależy im na rozgłosie, fajerwerkach i szumie wokół siebie. Skromnie i nie od święta, lecz codziennie, niosą pomoc potrzebującym. Dzięki takim ludziom można robić rzeczy wielkie. Chcemy się nimi pochwalić szerszemu gronu. Oni jak nikt inni na to zasługują. Warto pokazywać i promować inicjatywę pomocy. Zwłaszcza w czasach, kiedy podstawowe potrzeby egzystencjalne możemy wyrażać w milionach.

Bądźcie z nami

Pragniemy zaprosić wszystkich na Plac Wolności 18-go grudnia w niedzielę w Poznaniu lub przed telewizory (TVP Info, TVP 1 oraz w TVP 3 Poznań). Początek w ok. godziny 11.45. Start w TVP INFO.

Program wejść : 11.52 TVP INFO 12.10 TVP INFO 13.08 TVP INFO 13.42 TVP 1 14.10 TVP INFO 14.35 TVP 3 Poznań 15.30 TVP 3 Poznań 16.00 TVP 3 Poznań 16.42 TVP 1 + inne

Radosny klimat

Będzie bardzo radośnie, wesoło i szlachetnie. Zaśpiewają dla nas artyści ze sceny i odbędzie się wiele rozmów dotyczących pomocy. Powiemy o kilku działaniach podejmowanych przez naszą Caritas.

Piękne akcje

W trakcie tego eventu będzie można dołączyć do akcji Tytka charytatywna i ją napełnić. Prosimy o przynoszenie produktów i napełnianie Tytek. Będziemy rozprowadzać również świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece te są już tradycją w naszych domach od ponad 20 lat. Warto, aby zapłonęły one w naszych domach, zwłaszcza podczas wigilijnego stołu.

http://tytkacharytatywna.pl/

http://wigilijnedzielo.caritas.pl/

 

Możliwość nabycia biletów

W trakcie tego wydarzenia będziemy rozprowadzać bilety na koncert Wigilijna Tytka w Poznańskiej Farze, który odbędzie się 22 grudnia w czwartek o 19.00. Nie braknie również dystrybucji biletów na koncert Betlejem w Poznaniu, który już 6 stycznia w Arenie Poznań. Dochód z tych wydarzeń zostanie przeznaczony na Dom Dziecka w Lesznie oraz akcję „Głodnych nakarmić”.

 

Zapraszamy

Bądź razem z nami. Już 18 grudnia w niedzielę na Placu Wolności lub przed telewizorem. Wszystko w kanał TVP Info, TVP 1 oraz w TVP 3 Poznań. W takich inicjatywach warto wziąć swój cenny udział. Startujemy o 11.30. Zapraszamy.