Caritas
4 listopada 2020

Wystartowaliśmy z pomocą seniorom w drugiej fali pandemii!

Poleć znajomemu

To już druga edycja działań podjętych na rzecz seniorów w ramach akcji #pomocdlaseniora. W ubiegłej edycji przeprowadziliśmy akcję „Zakupy dla Seniora”, „Zupa dla Seniora”, „Maseczka dla Seniora” oraz „Obiady dla Seniora”. Dzięki temu udało się pomóc blisko 3 tysiącom seniorów  w Poznaniu.

Ten rok zostanie na długo w naszej pamięci, jeszcze w styczniu nikt z nas nie przypuszczał, że zatrzymamy się i wstrzymamy oddech, a wszystko za sprawą pandemii, która swoim rozmiarem ogarnia cały świat. Za sprawą tej strasznej choroby – ludzie chorują, cierpią i umierają. Na początku wydawało się, że koronawirus dotyka ludzi starszych czy też tych, którzy cierpią na choroby współistniejące. Dzisiaj widzimy, że dla tej choroby wiek i stan zdrowia nie grają roli. Umierają dzieci, ludzie młodzi
i wieku produkcyjnym, ale też seniorzy.

To co dzisiaj możemy zrobić to zatroszczyć się o tych, którzy w tym czasie zostali osamotnieni w swoich domach. Strach, który ich ogarnął sprawił, że boją się wyjść, aby zaspokoić podstawowe potrzeby. Z myślą o nich uruchomiliśmy działania, które mają pomóc seniorom przetrwać ten trudny czas.

Wolontariusze Caritas prowadzą działania przy współpracy z Miastem Poznań oraz w ramach rządowego programu „Wspieraj Seniora”.

zakupy senior

Akcja „Zakupy dla seniora”

Akcja skierowana jest do wszystkich seniorów 60+, którzy chcieliby skorzystać z zakupów dostarczanych przez wolontariusza do domu. Senior może się zgłosić za pomocą infolinii POZNAŃ KONTAK tel. 61 646 33 44. Infolinia czynna jest od poniedziałku-piątku w godz. 7:30 – 20:00. Zlecenie zostanie przekazane do realizacji dla koordynatora wolontariatu w następnym dniu od zgłoszenia. Następnie wolontariusz dzwoni do seniora, aby ustalić szczegóły i otrzymać listę zakupów. W celu weryfikacji na początku rozmowy wolontariusz wskazuje „numer identyfikacyjny”. Pieniądze i listę zakupów senior zawiesza na klamce swoich drzwi, na chwile przed wizytą wolontariusza. Po zrobionych zakupach wolontariusz przynosi resztę, paragon oraz zakupy i zostawia je seniorowi pod drzwiami.

Warunki akcji:

- max. 10 różnych rodzajów produktów

- senior może skorzystać z usługi max. 2 razy w tygodniu

- wolontariusz zostaje przydzielony do seniora na stałe

- zamówionych produktów nie można zwrócić

 Obiad caritas

Akcja „Obiad dla seniora”

Akcja powstała w trosce o zapewnienie ciepłego posiłku seniorom, którzy w obawie przed pandemią pozostają w domach. Przy współpracy z placówkami gastronomicznymi wolontariusze będą dostarczać zamówiony obiad do poznańskich seniorów. Na każdy dzień zostanie przygotowana inna oferta obiadowa. Senior może zamówić obiad jednorazowo lub skorzystać z abonamentu.

Ceny obiadów:

II DANIE

Jednorazowo – 14 zł Brutto

Abonament – 12 zł Brutto

PAKIET ZUPA + II DANIE

Jednorazowo - 17 zł Brutto

Pakiet – 15 zł Brutto

Obiady będą dostarczane przez wolontariuszy w godz. 12:00 – 15:00. Płatność gotówką lub przelewem. Zamówienia można składać popołudniu (na następny dzień) tel. 885 988 008. W innych godz.  zamówienia dostępne również pod numerem 605 333 825.

 
Zupa Caritas

Akcja „Zupa dla seniora”

Akcja skierowana jest do najuboższych seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, którzy w czasie pandemii nie wychodzą z domu. Wolontariusze dostarczają bezpłatną zupę, którą otrzymujemy z Jadłodajni na ul. Łąkowej 4.

W poniedziałki i czwartki wolontariusze odbierają zupę i dostarczają do osób potrzebujących na terenie Poznania. Zupy dostarczane są w różnych godzinach w zależności od możliwości wolontariuszy.