Caritas
16 stycznia 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Zapraszamy na Białą Sobotę

Poleć znajomemu

Caritas Poznań i Miasto Poznań zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad i badań lekarskich w ramach „Białej Soboty”. Wydarzenie organizowane jest dla mieszkańców Poznania, bez ograniczeń wiekowych. W ramach tegorocznej edycji organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału osoby aktywne zawodowo, na co dzień nie znajdujące czasu na kontakt z lekarzami. Dla rodzin z dziećmi przygotowany zostanie specjalny kącik zabaw.

Biała Sobota zd


Ofarta „Białej Soboty” obejmuje następujące działania:

  • pomiar poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy we krwi dla osób przybyłych na czczo
  • badanie EKG, ciśnienia krwi oraz BMI
  • określenie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu
  • badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat
  • badanie słuchu i gęstości kości dla osób powyżej 50 r. ż.
  • badanie znamion skórnych Zainteresowani będą mogli spotkać się z lekarzami następujących profesji: chorób wewnętrznych, dermatologii, diabetologii, endokrynologii, geriatrii, kardiologii, medycyny rodzinnej, neurologii, neurologopedii, pulmonologii, stomatologii, a także ze specjalistami dietetyki i rehabilitacji.


Wydarzenie odbędzie się dnia 3 lutego od godziny 9:00 do 13:00, w siedzibie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. Świętego Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.