Pomoc żywnościowa dla mieszkańców regionu Grodzieńskiego na Białorusi

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców regionu Grodzieńskiego na Białorusi

Caritas Diecezji Grodzieńskiej prowadzi pomoc żywnościową dla osób ubogich w Grodnie. Od wielu lat realizuje projekt „Kuchnia dla biednych” skierowany do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Swoją opieką otaczają ludzi samotnych, emerytów, rencistów, a także osoby bezdomne. Codziennie wydają ciepłe posiłki (obiady i kolacje) ponad 100 osobom potrzebującym. Kuchnia mieści się przy ul. Karola Marksa 27 i przy współpracy z Caritas Grodno prowadzą ją siostry nazaretanki. To one przyrządzają i rozdają posiłki, troszcząc się o osoby potrzebujące.

Oprócz kuchni, co miesiąc przy pomocy wolontariuszy Caritas Grodno przygotowuje paczki żywnościowe i okolicznościowe. Co miesiąc otrzymuje je 45 osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych. Ludzi potrzebujących tego typu pomocy jest jednak znacznie więcej (co najmniej 180 osób). Wolontariusze oprócz rozwożenia paczek, rozmawiają z podopiecznymi, spędzają z nimi czas, pomagają na gospodarstwach czy w drobnych pracach domowych.

Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas w Grodnie na:

  • Zakup produktów spożywczych do przygotowania gorących obiadów
  • Zakup środków higieny i czystości, które wolontariusze dostarczają do osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych.
  • Zakup artykułów spożywczych do paczek żywnościowych. Caritas w Grodnie chciałoby udzielać systematycznej pomocy grupie 180 osób ubogich.

Wspólnie pomóżmy ubogim mieszkańcom ziemi Białoruskiej, tuż przy granicy z Polską,
gdzie mieszka również znaczna grupa Polaków.

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:
Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Białoruś

Wspomóż darowizną
Wpisz kwotę jaką chcesz wspomóc naszą akcję. Liczy się każda złotówka!
100osób wpłaciło12 013
41/100
41%
Potrzeba jeszcze:16 987
5
osób modli się w intencji tego celu. Dołącz do nich!

Dowiedz się więcej na ten temat