Wigilia Caritas

Każdego roku - 24 grudnia organizujemy Wigilię dla osób ubogich, bezdomnych, starszych, chorych i samotnych z Poznania i okolic. Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem. Spędzamy ten czas pośród najbliższych, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepła oraz obecności bliskich. Cieszymy się, że w tym roku Wigilia Caritas wraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Po czasie 2-letniej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa ludzie potrzebujący ponownie zasiądą wspólnie do wigilijnego stołu i podzielą się opłatkiem. W tym roku w Wigilii Caritas weźmie udział także ok. 300 ukraińskich uchodźców. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby w tym wyjątkowym czasie, ktokolwiek poczuł się samotny i opuszczony.

Przekazane przez Państwa środki zostaną przeznaczone na zakup części żywności potrzebnej do przygotowania posiłków wigilijnych oraz produktów do paczek. Razem z Tobą, chcemy obdarować 1500 potrzebujących osób (1200 osób z Polski i 300 z Ukrainy), dając im poczucie, że są kochani i wielu życzliwych ludzi troszczy się o ich los.

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Wigilia

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Wigilia

Dowiedz się więcej na ten temat