Przedłużenie działania punktu przyjmowania darów Caritas Poznań od poniedziałku na MTP w nowym magazynie
20 września 2024

Dzięki rozpowszechnieniu informacji o pomocy dla osób poszkodowanych w powodzi odzew Poznaniaków i Poznanianek jest niezwykle hojny! Poznańskie Centrum Kongresowe zamieniło się w dobroczynny magazyn, do którego od wtorku 17 września nieustannie trafiają darowizny od osób prywatnych i firm i są również na bieżąco odbierane i zawożone do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne.

Dzisiaj wyruszy trzeci w tym tygodniu konwój humanitarny organizowany przez pana Łukasza Szulca. Razem z niestrudzoną ekipą pakują busy po sam dach, i jadąc konwojem humanitarnym, zawożą darowizny do miejsc, do których nie dotarła wcześniej pomoc.

Zainteresowanie wspieraniem zbiórki nie spada, dodatkowo włączyliśmy się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Caritas Polska „Paczka dla powodzian”, dlatego w uzgodnieniu z Grupą MTP przedłużamy zbiórkę.

Od poniedziałku do czwartku nadal będzie można przywozić i przynosić dary zgodnie z aktualizowaną na bieżąco listą potrzeb.

Uwaga – zmiana w numerze hali oraz wieczornych godzinach dyżuru!

Zbiórka Caritas Poznań na MTP

Poniedziałek – czwartek (23-26 września)

Godziny: 10.00-12.00 oraz 17.30-19.30

PCC MTP magazyn

Pawilon nr 2

- wejście piesze bramą nr 1, 9 i 10

- wjazd samochodami bramą nr 10

Bramy 9 i 10 znajdują się przy ul. Głogowskiej

Zachęcamy do włączania się w się w pomoc.

1. Paczka dla powodzian – ogólnopolska akcja na rzecz osób poszkodowanych w powodzi: https://caritas.pl/powodz
  2. Zbiórka rzeczowa na MTP – do piątku można przynosić i przywozić wymienione poniżej artykuły:
  • żywność o długim terminie ważności
  • artykuły higieniczne, środki chemiczne, środki dezynfekcyjne
  • ścierki, mopy
  • pampersy dla dzieci i dorosłych, podkłady
  • mleko modyfikowane
  • środki przeciwbólowe, stoperan

• nowe: ręczniki, koce, śpiwory
  • power banki, ładowarki, latarki i baterie
  • krótkofalówki
  • nowe kalosze, odzież robocza
  • łopaty, wiadra
  • rękawice gumowe za łokcie i rękawice robocze
  • woda butelkowana

3. Zbiórka finansowa na stronie: https://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-powodzian-w-polsce
4. Zbiórka do puszek w kościołach po mszach świętych w niedzielę 22 września 2024
5. Zbiórka do puszek podczas meczu Lech Poznań – Śląsk Wrocław na poznańskim stadionie w niedzielę 22 września o 17.30
6. Zakup agregatów prądotwórczych: https://www.fogo.pl/i-ty-mozesz-pomoc-powodzianom-akcja-wsparcia-z-fogo?_gl=1*1cf90iq*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjw9Km3BhDjARIsAGUb4nxuVylytU_L22PktkYF5-pQ13nf2oL70GlkisOinAmpCcntHqE4lcsaAgDKEALw_wcB

Caritas Poznań dziękuje wolontariuszom, harcerzom, kierowcom, darczyńcom prywatnym i firmowym, instytucjom i przedsiębiorstwom które włączają się w zbiórkę – to dzięki Wam możemy pomagać!

Dziękujemy również mediom oraz każdemu, kto udostępnia informacje o pomocy.