Caritas
5 listopada 2020

W przyszłym tygodniu obchodzimy Tydzień Ubogich

Poleć znajomemu

15 listopada przypada IV Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień mówi, że „ubóstwo ma różne twarze, które domagają się uwagi pod jednym, szczególnym względem: w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach”. Nie powinniśmy o tym zapominać przede wszystkim  teraz, w sytuacji epidemii koronawirusa.

Każdy z nas może coś podarować osobie ubogiej czy bezdomnej. Może to być: modlitwa, Msza św. w jego intencji, post, uśmiech lub po prostu zwykłe dostrzeżenie cierpiącego.

W tym roku nasze działania w ramach Tygodnia Ubogich z powodu epidemii zostały mocno ograniczone. Jednak zostanie on zorganizowany.

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy w sumie przekazali ponad 20 tys. zł na zakup żywności, pojemników na zupę, termosów, kocy i skarpet dla ubogich. Dziękujemy Parafialnym i Szkolnym Zespołom Caritas za zbiórki asortymentu, a także Fundacji PZU, która kolejny już rok jest Partnerem tego wydarzenia.

plakat strona TU

 Plan tygodnia Ubogich:

 13.11. (piątek) Spotkania z lekarzem pierwszej pomocy

  • Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4, Poznań  – od godz. 9:30 (Siostry Elżbietanki)
  • Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny 13:00

14.11. (sobota) Wsparcie duchowe i materialne
Miejsce:
Jadłodajnie Caritas

  • godz. 11.00 – obiad
  • godz. 11.30 – paczki dla Ubogich

15.11 (niedziela) – Światowy Dzień Ubogich
Miejsce: Parafia Bożego Ciała w Poznaniu

  • 12:30 Msza do sióstr prowadzących Jadłodajnie dla Ubogich, wolontariuszy i pracowników Caritas Archidiecezji Poznańskiej