Caritas
21 lutego 2019

Wolontariusze ruszą z pomocą starszym i chorym w domach

Poleć znajomemu

Centrum Wolontariatu Caritas poszukuje chętnych osób, które będą odwiedzać w domach osoby chore i starsze. Do tej pory w wolontariat zaangażowało się blisko 187 osób, które każdego dnia niosą pomoc potrzebującym.

Wolontariat domowy – to płaszczyzna, na którą Caritas otwiera się w odpowiedzi na zgłoszenia osób potrzebujących, poszukujących wolontariuszy do pracy w środowisku domowym z osobami samotnymi, starszymi i chorymi. Ideą podjętej inicjatywy jest zadbanie o osoby, które nie mogą angażować się w życie społeczne, ze względu na ciężki stan fizyczny lub psychiczny. Organizacja chce również dotrzeć z pomocą do osób, które zostały opuszczone przez rodzinę lub są samotne ze względu na brak czasu rodziny.

- Otwierając się na nową płaszczyznę działania, jaką jest wolontariat domowy – staramy się, aby każdy potrzebujący otrzymał pomoc, wsparcie, zainteresowanie i został objęty troską. Centrum Wolontariatu Caritas działa w oparciu o hasło „Po pierwsze miłość” – dlatego w naszych działaniach i w pracy wolontariuszy, chcemy kierować się przede wszystkim miłością do drugiego człowieka. Mamy świadomość, że nie jest to łatwe zadanie, nieść pomoc samotnym, starszym i chorym w ich środowisku domowym, dlatego liczymy na zaangażowanie osób chętnych, odpowiedzialnych i sumiennych, dla których liczy się dobro drugiego człowieka. – mówi Karolina Dragan, Koordynator Indywidualnego Wolontariatu Caritas.

Caritas Poznań poszukuje osób, które ukończyły 16 rok życia. Praca  wolontariuszy będzie polegała na odwiedzaniu osób chorych, samotnych i starszych w środowisku domowym. Pomoc będzie polegała na rozmowie, towarzyszeniu podczas spaceru, pomocy w dotarciu do lekarza, dostarczenie paczki żywnościowej czy pomoc w drobnych pracach porządkowych. Wolontariusze będą odwiedzać swoich podopiecznych przynajmniej raz w tygodniu w wymiarze 2h. Osoby zaangażowane w wolontariat domowy będą pomagać potrzebującym zamieszkującym w obrębie ich miejsca zamieszkania. 

Przyszli wolontariusze odbędą szkolenie przygotowujące do działania w ramach wolontariatu domowego.

Wszystkich chętnych, gotowych sumiennie nieść bezinteresowną pomoc osobom samotnym, starszym
i chorym - zachęcamy do zgłoszenia się na stronie www.popierwszemilosc.pl lub pod numerem 605 333 825.

Ty też możesz pomóc!

Stypendia Socjalne
Już od ponad 10 lat pomagamy i wspieramy ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych.
522 osób wpłaciło 39 787
Potrzeba jeszcze: 5 213
88.4%
88.4%
Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 600 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.